Trwa ładowanie...

Bush: Kongres nieustannie pracuje nad planem pomocy

Prezydent USA poinformował, że Kongres nieustannie pracuje nad pakietem pomocowym, który ma uchronić amerykański system finansowy przed chaosem. George Bush podkreślił, że pomoc ta jest niezwykle potrzebna i to jak najszybciej.

Share
Bush: Kongres nieustannie pracuje nad planem pomocy
Źródło: AFP
d40sub7

George Bush dodał jednak, że członkowie Kongresu chcą się na ten temat wypowiedzieć i wyrazić swoje zdanie, na co powinno się im pozwolić. George Bush zaznaczył jednak, że panuje zgodność w najważniejszym punkcie - plan pomocowy dla rynku finansowego w USA jest niezbędny.

_ Nie ma jedności w poszczególnych aspektach planu pomocowego, jednak jest pełna zgodność, że trzeba podjąć zdecydowane i poważne kroki _ - mówił George Bush w krótkim wystąpieniu przed Białym Domem.

d40sub7

Amerykański prezydent podkreślił, że zawsze, gdy pojawia się tak wielkim plan, który na dodatek wymaga pośpiechu, jego droga legislacyjna jest pełna wyzwań. Teraz jednak siły Kongresu się zjednoczą, by osiągnąć cel - dodał George Bush.

_ Proces legislacyjny nie jest łatwy, jednak uchwalimy ten plan. W tym wypadku staniemy razem, Republikanie i Demokraci, i uchwalimy tak potrzebny plan ratowania rynku finansowego _ - dodał prezydent USA.

Z powodu prac Kongresu nad pakietem pomocowym, pod znakiem zapytania chwilowo stała dzisiejsza telewizyjna debata prezydencka na Uniwersytecie Missisipi. John McCain zdecydował się jednak wziąć w niej udział. Wcześniej zapowiadał, że zrobi to dopiero po osiągnięciu porozumienia w sprawie planu ratowania amerykańskiego systemu finansowego.

Kontrkandydat republikanina McCaina, demokrata Barack Obama, od początku wątpliwości w tej kwestii nalegał, by dyskusja przedwyborcza jednak się odbyła.

d40sub7

Podziel się opinią

Share
d40sub7
d40sub7