Trwa ładowanie...
korupcja
18-04-2012 10:45

CBA zatrzymało urzędników drogownictwa i przedsiębiorców

Osiem osób - urzędników i przedsiębiorców - zatrzymało w Warszawie Centralne Biuro Antykorupcyjne, które prowadzi śledztwo dotyczące korupcji w związku z inwestycjami drogowymi - poinformował w środę PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Trwają przesłuchania.

CBA zatrzymało urzędników drogownictwa i przedsiębiorcówŹródło: Jupiterimages
d2q4609
d2q4609

Jak podało CBA, sprawa dotyczy podejrzenia przyjęcia co najmniej 90 tys. zł przez stołecznych urzędników.

Zatrzymani są w wieku od 33 do 65 lat; wśród nich jest naczelnik wydziału sygnalizacji i oświetlenia Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, jego zastępca, pracownik biura drogownictwa i komunikacji urzędu miasta oraz przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego.

Wszystkie zatrzymane osoby przewieziono do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Rzecznik WPO Dariusz Ślepokura powiedział, że naczelnik i jego zastępca usłyszą zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych, sześć pozostałych odpowie za wręczanie łapówek.

d2q4609

Ślepokura poinformował, że sprawa dotyczy 2011 roku i łapówek przyjmowanych przez urzędników w zamian za pozytywne zaopiniowanie i przyspieszanie decyzji dotyczących projektów sygnalizacji świetlnej.

Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy może chodzić o kilkanaście takich decyzji.

- Obecnie trwa przesłuchanie i przedstawianie zarzutów zatrzymanym - powiedział Ślepokura.

Dobrzyński dodał, że od rana w środę agenci CBA zabezpieczają dokumenty w Zarządzie Dróg Miejskich w Warszawie oraz w Biurze Drogownictwa i Komunikacji w stołecznym Urzędzie.

Stołeczny ratusz nie komentuje sprawy. - Nie będziemy się wypowiadać na ten temat. Trwa postępowanie, mamy nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona - powiedział rzecznik prasowy urzędu miejskiego Bartosz Milczarczyk.

d2q4609
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q4609