Trwa ładowanie...
d17g3g0
d17g3g0

CenterNet i Huawei Polska podpisały list intencyjny ws. infrastruktury GSM 1800

1.10.Warszawa (PAP) - CenterNet, operator komórkowy należący do giełdowego NFI Midas, podpisał list intencyjny z Huawei Polska, którego celem jest zawarcie umowy na dostarczenie i...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d17g3g0

1.10.Warszawa (PAP) - CenterNet, operator komórkowy należący do giełdowego NFI Midas, podpisał list intencyjny z Huawei Polska, którego celem jest zawarcie umowy na dostarczenie i wdrożenie infrastruktury sieciowej dla potrzeb świadczenia usług w ramach licencji GSM 1800 MHz - poinformował CenterNet w środowym komunikacie.

Huawei będzie dostarczał CenterNetowi elementy infrastruktury w latach od 2009 do 2014 roku, a wartość potencjalnej umowy to ok. 76 mln euro.

"Zgodnie z zapisami listu intencyjnego Huawei będzie dostarczał CenterNet elementy infrastruktury w okresie 2009-2014. Wartość potencjalnej umowy będzie opiewać na ok. 76 mln EUR" - podał CenterNet.

d17g3g0

Postanowienia listu intencyjnego wiążą obie strony do dnia 31 grudnia 2008 roku i jest to jednocześnie termin do którego zawarta zostanie docelowa umowa ramowa.

"Wraz z podpisaniem listu intencyjnego CenterNet złożył pierwsze zamówienie na elementy infrastruktury, o wartości ok. 3 mln EUR, niezbędne do rozpoczęcia realizacji umowy o roaming krajowy z PTK Centertel" - podała spółka.

Załącznikiem do listu intencyjnego jest wiążąca oferta na pozostałe elementy radiowej sieci dostępowej oraz systemów wsparcia operacyjnego, a także szczegółowo określająca formy płatności.

Podpisanie powyższych dokumentów stanowi kolejny krok w realizacji strategii CenterNet zmierzającej do uruchomienia piątego infrastrukturalnego operatora komórkowego w Polsce.

d17g3g0

Huawei Polska jest przedstawicielem Huawei Technologies, chińskiego koncernu, założonego w 1988 roku. Obecnie jest to jedna z głównych firm dostarczających kompletne rozwiązania telekomunikacyjne dla operatorów telekomunikacyjnych w zakresie rozwiązań na potrzeby standardów GSM i UMTS.

Wcześniej prezes CenterNetu informował, że spółka liczy na rozpoczęcie świadczenia usług komórkowych jeszcze w 2008 roku, jeśli będzie techniczna możliwość, ale głównym terminem, zgodnie z wymogami koncesyjnymi, jest marzec 2009 roku. (PAP)

bas/ asa/

d17g3g0

Podziel się opinią

Share

d17g3g0

d17g3g0