Trwa ładowanie...
d3xuu5h

CEZ nie złożył oferty kupna pakietu akcji Enei

3.11.Warszawa (PAP) - Czeski koncern energetyczny CEZ nie złożył
oferty kupna pakietu akcji Enei - powiedział PAP Petr Ivanek,
prezes CEZ Polska.


"Nie...

Share
d3xuu5h

3.11.Warszawa (PAP) - Czeski koncern energetyczny CEZ nie złożył oferty kupna pakietu akcji Enei - powiedział PAP Petr Ivanek, prezes CEZ Polska.

"Nie złożyliśmy oferty na pakiet Enei. Na tym etapie nie jesteśmy zainteresowani. Mamy powody biznesowe, których nie chciałbym teraz ujawniać" - powiedział PAP Petr Ivanek, prezes CEZ Polska.

CEZ był wcześniej wymieniany jako jeden z głównych inwestorów branżowych zainteresowanych kupnem pakietu Enei.

Ofertę kupna pakietu akcji Enei złożył natomiast Vattenfall. Spółka nie podała jednak jakiej wielkości pakietem jest zainteresowana. Wcześniej sygnalizowała, że może być zainteresowana ponad 10-proc. pakietem polskiego koncernu energetycznego.

d3xuu5h

Oferta publiczna Enei zakłada emisję 149.237.382 akcji serii C, które stanowić będą 30,7 proc. udziału w kapitale spółki po ofercie.

Oferującym jest Dom Maklerski BZ WBK.

Emisja Enei jest skierowana do trzech grup inwestorów: branżowych, instytucjonalnych i detalicznych. Enea chce, by w wyniku oferty akcje spółki objęło co najmniej dwóch inwestorów branżowych, z których każdy objąłby nie mniej niż 10 proc. papierów spółki po emisji.

Podział emisji na poszczególne transze zostanie dokonany po zakończeniu book-buildingu.

d3xuu5h

Minimalna cena akcji Enei dla inwestorów branżowych została ustalona na 19,25 zł, a minimalna cena z 20-proc. dyskontem dla inwestorów detalicznych i instytucjonalnych wynosi 15,4 zł.

24 października rozpoczęły się zapisy w transzy detalicznej; potrwają do 31 października. 3 listopada zostanie ustalona cena emisyjna. W dniach 5-7 listopada odbędą się zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych, a 7 listopada w transzy inwestorów branżowych.

Anna Pełka (PAP)

pel/ osz/

d3xuu5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xuu5h
d3xuu5h