Trwa ładowanie...
d2oyehf

CEZ Polska wśród firm zainteresowanych spółką ciepłowniczą w Rudzie Śląskiej

22.9.Katowice (PAP) - Cztery firmy: Fortum Power and Heat Polska, SFW Energia, Zespół Ciepłowni Przemysłowych "Carbo-Energia" i CEZ Polska złożyły odpowiedzi na...

Share
d2oyehf

22.9.Katowice (PAP) - Cztery firmy: Fortum Power and Heat Polska, SFW Energia, Zespół Ciepłowni Przemysłowych "Carbo-Energia" i CEZ Polska złożyły odpowiedzi na ogłoszenie dotyczące sprzedaży 88 proc. udziałów w miejskiej spółce ciepłowniczej w Rudzie Śląskiej.

Zaproszenie dla inwestorów w tej sprawie w sierpniu ogłosił samorząd Rudy Śląskiej. Nominalna wartość przeznaczonych do sprzedaży udziałów to prawie 13,8 mln zł.

Powołany przez prezydenta Rudy Śląskiej zespół ds. negocjacji analizuje teraz złożone oferty i wybierze podmioty, zaproszone do dalszych negocjacji. Mają one zakończyć się do końca roku.

Rudzki PEC to jedna z większych niesprywatyzowanych firm ciepłowniczych w woj. śląskim. Jej zamówiona przez odbiorców moc ciepła to 181 megawatów. Firma dostarcza ciepło do ponad 1,1 tys. obiektów. Sieć ciepłownicza liczy 122 km, a działalność wytwórcza skupiona jest na 42 lokalnych kotłowniach gazowych i olejowych. Spółka kupuje też ciepło z elektrociepłowni węglowych.(PAP)

mab/ je/ jbr/ pam/

d2oyehf

Podziel się opinią

Share
d2oyehf
d2oyehf