WP

Charles Merrill, filantrop i milioner, zmarł w Nowym Sączu. Miał 97 lat

Spadkobierca miliardowej fortuny żył skromnie, w czteropiętrowym bloku na jednym z nowosądeckich osiedli. Znany był jednak nie z sukcesów w biznesie, lecz z dobrego serca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Charles Merrill odziedziczył fortunę, jednak nie pasję do wielkiego biznesu
Charles Merrill odziedziczył fortunę, jednak nie pasję do wielkiego biznesu (Wikipedia /CC BY-SA 3.0, Fot: Johnmaxmena2)
WP

Charles Merrill junior był synem założyciela Merrill Lynch - jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie. Był filantropem, pisarzem, nauczycielem i przyjacielem Czesława Miłosza. Zmarł w szpitalu w Nowym Sączu.

Jak informuje Dobry Tygodnik Sądecki, w najbliższy poniedziałek, 4 grudnia, Merrill jr miał odebrać nagrodę im. Jerzego Giedroycia za całokształt działalności.

Najbogatszy minister. Analizujemy majątek Mateusza Morawieckiego

WP

Nie odziedziczył jednak smykałki do wielkiego biznesu. Sporą część majątku przekazał potrzebującym - m.in. na edukację biednych dzieci.
Urodził się w 1920 roku, do Polski po raz pierwszy przyjechał w 1939 roku - podczas samochodowej wycieczki po Europie. Później dzielił życie między USA i Polskę.

Ożenił się z Amerykanką o polskich korzeniach. Julie Boudreaux była nauczycielką języka angielskiego w Nowym Sączu, która - jak informuje "Gość Tarnowski" - do tej pory uczy w zespole szkół, który w 1989 roku pomagał zakładać Charles Merrill jr. - w sądeckim SPLOT. To właśnie dzięki Merrillowi co roku jeden z uczniów mógł cieszyć się z wyjazdu na stypendium do Stanów Zjednoczonych.

WP

Jak informują lokalne media, spadkobierca fortuny mieszkał w zwykłym czteropiętrowym bloku na osiedlu Milenium w Nowym Sączu.

Polub WP Finanse
WP
WP