Trwa ładowanie...
zus
30-11-2007 12:50

Chlebowski: mam nadzieję, że prezes ZUS wie co robi

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski powiedział, że jest "głęboko przekonany", iż ostatnie odwołania w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych nastąpiły ze względów merytorycznych. Dodał, że ma nadzieję, iż jeśli nowy prezes ZUS dokonuje zmian, to wie co robi.

Chlebowski: mam nadzieję, że prezes ZUS wie co robiŹródło: PAP
d13un3c

Nowy prezes ZUS Sylwester Rypiński w czwartek zwolnił z pracy 13 z 16 dyrektorów oddziałów ZUS z największych miast Polski. Odwołani dyrektorzy, w tym niedawno wybrani w konkursach, narzekali na formę wręczenia dymisji. Według ich relacji, podczas przerwy w szkoleniu w ośrodku ZUS w Osuchowie zostali niespodziewanie wezwani do sali, gdzie wręczono im odwołania.

Pytany o tę sprawę Zbigniew Chlebowski powiedział, że obecny prezes ZUS został wybrany na członka zarządu przez polityków PiS. _ Jeżeli dokonuje zmian, to mam nadzieję, że wie co robi i mam nadzieję i głębokie przekonanie, że są to względy merytoryczne _ - oświadczył Chlebowski.

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna mówił w piątek, że nowy prezes ZUS bierze odpowiedzialność za zmiany kadrowe w podległej mu instytucji. Zapewnił, że zwolnienia w ZUS nie mają nic wspólnego z "dintojrą i odwetem".

d13un3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13un3c