Trwa ładowanie...
d1030xa
d1030xa

Chlebowski: w tym tygodniu Sejm uchwali nowelę ustawy offsetowej

Jeszcze w tym tygodniu Sejm uchwali rządową nowelę ustawy offsetowej - zapowiedział we wtorek szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.
Share
d1030xa

Jeszcze w tym tygodniu Sejm uchwali rządową nowelę ustawy offsetowej - zapowiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Projekt nowelizacji - który rząd przyjął 18 sierpnia - został skierowany do Sejmu w trybie pilnym. Zakłada on, że z wymogu offsetu mają być zwolnione dostawy uzbrojenia, sprzętu wojskowego, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych dla żołnierzy polskich kontyngentów wojskowych. Nowela ma pozwolić szybciej kupić m.in. opancerzone samochody patrolowe i bezzałogowe środki rozpoznania.

Ta nowela w tym tygodniu opuści Sejm. Mam nadzieję, że to pomoże ministrowi obrony korzystać z prostszych procedur, co usprawni zakup uzbrojenia dla polskiej armii - powiedział Chlebowski na konferencji prasowej w Sejmie.

d1030xa

Premier Donald Tusk podczas niedawnych odwiedzin w polskiej bazie w Ghazni ocenił, że potrzeba tam więcej sprzętu i zapowiedział uproszczenie niektórych procedur.

Na biurokratyczne przeszkody w zakupach sprzętu skarżył się dowódca Wojsk Lądowych gen. broni Waldemar Skrzypczak. Jego wypowiedź wywołała polityczną burzę. Generał oddał się najpierw do dyspozycji prezydenta, a ostatecznie zapowiedział, że odejdzie z wojska.

d1030xa

Podziel się opinią

Share
d1030xa
d1030xa