Trwa ładowanie...
d2t18ds

Cichy i bezemisyjny autobus miejski. Volvo pokazało swojego "elektryka"

Może pomieścić do 150 pasażerów i zużywa o 80 proc. mniej energii niż taki sam pojazd, ale zasilany silnikiem diesla. Volvo przedstawiło nowy, elektryczny autobus miejski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volvo zaprezentowało nowy autobus elektryczny.
Volvo zaprezentowało nowy autobus elektryczny. (Volvo, Fot: Volvo)
d2t18ds

Na rozpoczynającej się dziś w Brukseli wystawie Busworld, Volvo zaprezentowało po raz pierwszy oficjalnie nowy, elektryczny przegubowy autobus miejski. Volvo 7900 Electric Articulated umożliwia zelektryfikowanie miejskich linii autobusowych o wysokiej częstotliwości kursowania, na których podróżuje duża liczba pasażerów.

Czytaj: Autobus elektryczny. Autosan pokaże swój pojazd

- Dziesięć lat temu zaprezentowaliśmy nasz pierwszy autobus zasilany elektrycznie. Dzisiaj Volvo oferuje największą gamę nowoczesnych autobusów o napędzie hybrydowym oraz cichych i bezemisyjnych autobusów całkowicie elektrycznych. Dzięki temu zarówno małe jak i duże miasta mają możliwość wprowadzenia do swoich flot transportu publicznego autobusów zasilanych elektrycznie, dopasowując model pojazdu do warunków danego miasta - powiedział Håkan Agnevall, Prezes Volvo Buses.

d2t18ds

Dowiedz się: Samochód elektryczny w komplecie z mieszkaniem?

Nowy, przegubowy Volvo 7900 Electric Articulated jest dostępny w dwóch długościach: 18 i 18,7 m. Liczba akumulatorów może być zróżnicowana, tak aby zapewnić odpowiednią pojemność i możliwość magazynowania energii dla poszczególnych autobusów.

Ładowanie może się odbywać poprzez stacje szybkiego ładowania na trasie (OppCharge) oraz przez stacjonarną, gdy autobus jest zaparkowany w zajezdni (Combo2/CCS).

Obejrzyj: Milion aut elektrycznych, dodatkowe emerytury… Które pomysły PiS-u mogą zostać niezrealizowane?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t18ds

Podziel się opinią

Share
d2t18ds
d2t18ds