Trwa ładowanie...
d1yhzf5

CIR: jutro premier rozpoczyna biznesową wizytę w Nigerii (komunikat)

...

d1yhzf5

09.04. Warszawa - CIR informuje:

Oficjalna wizyta w Nigerii to kolejna wizyta premiera (m.in. po Chinach, Indiach i krajach arabskich), której celem jest otwarcie się polskiej gospodarki na nowe, szybko rozwijające się rynki. Nigeria należy do najlepiej rozwiniętych krajów Afryki Zachodniej. To ogromny i rosnący z roku na rok rynek, na którym są obecni m.in. Chińczycy, Niemcy, Rosjanie, Amerykanie.

W latach 2001-2010 Nigeria miała czwartą, najszybciej rozwijającą się gospodarkę świata, ze średnią 8,9 proc. PKB na rok. Podstawą nigeryjskiej gospodarki jest przemysł wydobywczy, a eksport ropy to główne źródło dochodu narodowego tego kraju. Ważnym elementem nigeryjskiej gospodarki jest także produkcja skroplonego gazu LNG. Nigeria importuje głównie maszyny, chemikalia, środki transportu, wyroby przemysłowe i żywność. Wizyta premiera wpisuje się w strategię wspierania eksportu i ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorców, którą realizuje resort gospodarki.

Powierzchnia Nigerii wynosi ponad 923 tys. km2, czyli trzy razy więcej od Polski. Nigeria jest najludniejszym krajem na kontynencie afrykańskim. Żyje w niej prawie 170 mln ludzi.

d1yhzf5

Podczas wizyty premier Donald Tusk spotka się m.in. z prezydentem, gubernatorami reprezentującymi wybrane stany oraz przedsiębiorcami. Weźmie udział w polsko-nigeryjskim forum gospodarczym. Polskę będą reprezentować szefowie największych krajowych firm, m.in. przedstawiciele branży paliwowej, zbrojeniowej, energetycznej, transportowej, spożywczej i finansowej.

O poszczególnych punktach wizyty na bieżąco informować będzie Centrum Informacyjne Rządu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1yhzf5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yhzf5