Trwa ładowanie...
d1faqgm

CIR: list premiera do przewodniczącego KE ws. dopalaczy (komunikat)

...

d1faqgm
d1faqgm

06.10. Warszawa - CIR informuje:

Premier Donald Tusk w liście skierowanym do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jos, Manuela Barroso poinformował, że planuje podniesienie kwestii dopalaczy na forum Rady i dyskusję nad tym poważnym problemem w gronie wszystkich państw członkowskich UE.

Prezes Rady Ministrów zwrócił uwagę, że problem dopalaczy nie dotyczy tylko polskiego społeczeństwa, występuje także w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej. - Wierzę, że Pan Przewodniczący podziela zdanie Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o konieczności podjęcia niezwłocznych działań mających na celu kompleksowe rozwiązanie tego problemu, celem zminimalizowania wielkiego zagrożenia dla zdrowia obywateli Unii Europejskiej, jakie stanowią "dopalacze". - napisał Donald Tusk. - Chciałbym zatem zasugerować pilne rozważenie przez Komisję Europejską podjęcia inicjatyw w tym zakresie. Ze swojej strony deklaruję wsparcie Komisji w tych działaniach, w tym także na poziomie eksperckim - zaznaczył szef rządu.

Premier zaznaczył, że rząd polski podejmuje stanowcze działania dla rozwiązania problemu dopalaczy w naszym kraju. - W dniu wczorajszym Rada Ministrów przyjęła pilny projekt ustawy, która w sposób kompleksowy traktuje problem dopalaczy, m.in. zezwoli na kontrolę miejsc produkujących lub sprzedających podejrzane środki oraz wstrzymanie ich wytwarzania i wprowadzania do obrotu do czasu uzyskania wyników badań potwierdzających ich bezpieczeństwo - napisał szef polskiego rządu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ tlom/

d1faqgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1faqgm