Trwa ładowanie...
d20qd6l
tusk

CIR: Stan wojenny - wspomnienia premiera Tuska (komunikat)

...

Share
d20qd6l

13.12. Warszawa - MSZ informuje:

Gdzie Donalda Tuska zastał stan wojenny? Co premier robił, żeby utrzymać rodzinę? Co sądzi o tamtych dniach? Co jest dla Polaków najważniejszą lekcją ze stanu wojennego? Zobacz film ze wspomnieniami premiera ze stanu wojennego i lat '80.

- Kiedy przypominam sobie te obrazy, tej niedużej grupy stoczniowców i studentów, kiedy atakuje milicja i wojsko, to wydawałoby się, że ten opór, heroiczne gesty i poświęcenie nie miało większego sensu, bo przecież niby przegraliśmy 13 grudnia, tę wojnę o Polskę solidarną. To miało jednak głęboki sens, gdy na to patrzymy z dzisiejszej perspektywy, kiedy porównujemy dzisiejszy 13 grudnia z tamtym sprzed ponad 30 lat - podkreślił.

d20qd6l

- Ta droga miała głęboki sens i tak naprawdę 13-tego grudnia 2012 roku każdy Polak może być człowiekiem pełnym nadziei, bo okazuje się, że nasze życie, życie naszego pokolenia, cała historia Polski ostatnich 30 lat miała właśnie głęboki sens i doprowadziła, a to nieczęste w naszej historii, do szczęśliwego, niełatwego oczywiście, zakończenia - powiedział premier.

Premier wyraził nadzieję, że najważniejszą lekcją dla wszystkich, jest to żeby już nigdy Polak do Polaka nie celował z karabinu, nie wymierzał ciosów pałką i żeby mu nie odbierał nigdy nadziei na całe życie.

- Dlatego między 13 grudnia a świętami czas na refleksję, byśmy zawsze byli ze sobą razem, odnosili się do siebie z szacunkiem i z miłością jeśli to tylko możliwe - zakończył Donald Tusk.


Zobacz cały film: http://www.premier.gov.pl/multimedia/wideo/stan-wojenny-we-wspomnieniach-premiera.html

d20qd6l

Film do ściągnięcia na FTP dla dziennikarzy pod adresem: http://media.kprm.gov.pl lub https://media.kprm.gov.pl

LOGIN DLA DZIENNIKARZY: media HASŁO DLA DZIENNIKARZY: n^3ePFD4@kj!q

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d20qd6l

Podziel się opinią

Share
d20qd6l
d20qd6l