Co piątemu Polakowi po opłaceniu rachunków nie wystarcza pieniędzy na codzienne życie

22 proc. Polaków przyznaje, że ma problemy z opłaceniem rachunków. 19 procentom po dokonaniu wszystkich koniecznych opłat nie starczyło pieniędzy na codzienne życie - wynika z badania Intrum Justitia. W Europie odsetek ten jest nieco wyższy - wynosi 25 proc. Problemy finansowe dotykają najczęściej mieszkańców Europy Południowej i Wschodniej.

Co piątemu Polakowi po opłaceniu rachunków nie wystarcza pieniędzy na codzienne życie
Źródło zdjęć: © Fotolia | Voyagerix

22 proc. Polaków przyznaje, że ma problemy z opłaceniem rachunków. 19 proc. po dokonaniu wszystkich koniecznych opłat nie wystarczyło pieniędzy na codzienne życie - wynika z badania Intrum Justitia. W Europie odsetek ten jest nieco wyższy - wynosi 25 proc. Problemy finansowe dotykają najczęściej mieszkańców Europy Południowej i Wschodniej.

– W ostatniej ankiecie przebadaliśmy 21 tysięcy Europejczyków, głównie młodych, pytając o to, jakie mają problemy w płatnościach, czy regulują na czas wszystkie swoje rachunki, czy uważają, że powinno się takie rachunki opłacać i jak widzą swoją przyszłość pod względem finansowym – informuje Jolanta Piasecka, dyrektor departamentu sprzedaży i marketingu Intrum Justitia.

W tym roku w „Konsumenckim raporcie płatności” 40 proc. Polaków stwierdziło, że nie ma tyle pieniędzy, by wieść godne życie. Jedna trzecia przyznaje, że często nie ma pieniędzy, by nimi obracać. Zdecydowana większość – 80 proc. – zgadza się jednak z tym, że rachunki trzeba zapłacić w terminie.

– Na tle Europy jesteśmy po środku. Nie wykazujemy chęci do odkładania płatności, ale też nie regulujemy wszystkich długów na czas – mówi Piasecka.

22 proc. ankietowanych przez Intrum Justitia wskazało, że miało trudności z płaceniem rachunków na czas.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (17)