Trwa ładowanie...

Coca-Cola podwyższa ceny w Polsce? My już wiemy!

Za Coca-Colę, najpopularniejszy napój świata, Amerykanie już od lipca będą płacić więcej. Wszystko z powodu wzrostu cen surowców. Z tego samego powodu nie można wykluczyć, że ceny napoju w Polsce mogą wzrosnąć.

Coca-Cola podwyższa ceny w Polsce? My już wiemy!Źródło: AFP, fot: Justin Sullivan
d3ptgx0
d3ptgx0

Drożej w Stanach, drożej w Kanadzie, będziemy płacić więcej w Europie? Zarówno Coca-Cola, jak i PepsiCo tłumaczą podwyżki wyższymi cenami surowców.

- Jeśli ceny kilku towarów jednocześnie nagle się zmienią, nie możemy wykluczyć konieczności dostosowania ceny naszych produktów do tych zmian - powiedziała WP Anna Solarek z Coca-Cola Poland Services.

Solarek podkreśla, że w Polsce ceny surowców są tylko jeden z wielu elementów, które wpływają na politykę cenową koncernu.

Decyzję o podwyżce podejmuje zawsze lokalny producent Coca-Coli. Oznacza to, że cena jest różna na poszczególnych rynkach i zależna od wielu czynników (koszty pracy, koszty surowców, koszty produkcji, logistyki, itd.).

d3ptgx0

- Staramy się tak zarządzać kosztami, aby naszych konsumentów w jak najmniejszym stopniu dotykały zmiany na rynku surowców i usług - podkreśla Anna Solarek z Coca-Cola Poland Services.

Zaznacza, że decydujący wpływ na ceny produktów na półkach sklepowych mają kontrahenci Coca-Coli (sieci handlowe, detaliści, itp) i jako firma nie ma możliwości wpływania na ich końcowy poziom.

Inny wielki producent napojów bezalkoholowych, Pepsi, zapytany o ewentualne podwyżki cen produktów w Polsce odpowiedział: - Zgodnie z polityką prasową nie wypowiadamy się na temat planów biznesowych PepsiCo.

Podwyżki w USA

W USA ceny Coca-Coli wzrosną od 31 lipca od 3 do 4 proc. To już druga podwyżka cen tego producenta w tym roku. Wszystko z powodu rosnących cen kukurydzy, oleju oraz aluminium.

Podwyżkę cen zawdzięczamy dwóm największym rozlewniom produktów Coca-Coli w USA - Coca Cola Refreshments i Coca-Cola Consolidated, które odpowiadają za 84 proc. całej amerykańskiej produkcji tej jednej z największych firm świata.

d3ptgx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ptgx0