Trwa ładowanie...

Costa Coffee sprzedana. Coca-Cola nowym właścicielem sieci kawiarni.

Właśnie sfinalizowano transakcję wykupu sieci kawiarni Costa Coffee przez Coca-Colę. Brytyjska sieć znana na całym świecie została sprzedana za 3,9 miliarda funtów (18 miliardów złotych).

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Costa Coffee sprzedana. Coca-Cola nowym właścicielem sieci kawiarni.Źródło: iStock.com
d13in6l
d13in6l

Costa – największa sieć kawiarni w Europie

Costa Coffee to największa sieć kawiarni w Europie, oraz jedna z największych na świecie. Od 1995 roku spółka ta należała do Whitbread. U schyłku XX wieku sieć liczyła 39 lokali. 13 lat później Costa Coffee posiada już ponad 3800 oddziałów w 32 krajach świata i nadal się rozwija. Coca-Cola z pewnością zapewni sieci jeszcze więcej rynków zbytu. Właściciele firmy produkującej napoje gazowane dzięki wykupowi kawiarni wchodzą na jeden z ostatnich segmentów napoi bezalkoholowych, w którym dotychczas nie mieli udziałów. Powodu wejście na nowy rynek zbytu może być spadek sprzedaży słodkich napoi w ostatnim czasie. W tym samym okresie wartość akcji
Costa Coffee wzrosła o 19%.

W Polsce Costa Coffee zdominowała rynek kawiarni. W połowie lipca w Warszawie został otwarty 150 lokal tej firmy. Dla porównania Starbucks i Green Cafe Nero posiadają w naszym kraju łącznie 127 kawiarni.

Costa sprzedana - Whitbread zajmie się rozwojem hoteli

Umowa przejęcia firmy Costa przez Coca-Colę nie obejmuje wykup sieci hoteli Premier Inn. W Wielkiej Brytanii działa ponad 700 hoteli tej sieci, które udostępniają około 59 tys. pokoi. Placówki tej sieci spotkamy również na Bliskim Wschodzie i w Indiach. Czymś, co wyróżnia ofertę tych hoteli na tle innych jest cena, ponieważ nocleg w nich jest tani. Po sprzedaży Costa Coffee Whitbread skupi się właśnie na ich rozwoju. Nie wykluczone, że nowe hotele Post Inn powstaną w kliku państwach europejskich.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d13in6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13in6l