Trwa ładowanie...

Credit Agricole zwolni 2350 pracowników na świecie

Credit Agricole, jeden z trzech największych francuskich banków, zwolni 2350 pracowników na świecie, w tym 850 we Francji, zwłaszcza w pionie bankowości inwestycyjnej - poinformował duży związek zawodowy FO. Doniesień tych nie potwierdziła dyrekcja banku.

Share
Credit Agricole zwolni 2350 pracowników na świecie
Źródło: AFP, fot: LOIC VENANCE
d3plgji

Odpowiadający za ten rodzaj działalności bank CACIB, wchodzący w skład Credit Agricole, będzie musiał zwolnić 1750 osób na świecie i 550 we Francji - wynika z informacji związku zawodowego FO.

Z kolei z banków udzielających kredytów klientom detalicznym zwolnionych zostanie 300 osób na świecie i 300 w samej Francji.

Credit Agricole, podobnie jak jego dwóch głównych konkurentów - PNP Paribas i Societe Generale - chce zmniejszyć swe koszty, zwłaszcza w bankowości dla klientów korporacyjnych - sektorze najbardziej dotkniętym kryzysem zadłużeniowym w strefie euro.

16 listopada BNP Paribas, największy bank w strefie euro, ogłosił, że zwolni blisko 1400 pracowników. Wcześniej bank Societe Generale przestrzegł związkowców przed zwolnieniem kilkuset osób.

d3plgji

Podziel się opinią

Share
d3plgji
d3plgji