Trwa ładowanie...

Czego wymagamy od pracodawcy?

Atrakcyjne zarobki, pakiet benefitów, dostęp do kursów i szkoleń. Sposobów na przyciągnięcie i zatrzymanie pracownika jest wiele

Czego wymagamy od pracodawcy?Źródło: Jupiterimages
drshfr4
drshfr4

Atrakcyjne zarobki, pakiet benefitów, dostęp do kursów i szkoleń. Sposobów na przyciągnięcie i zatrzymanie pracownika jest wiele. Nie wszystkie jednak postrzegamy tak samo. O to, które wymagania w stosunku do pracodawcy są najważniejsze, zapytali analitycy firmy Sedlak & Sedlak.

Od pracodawcy oczekujemy najczęściej atrakcyjnego wynagrodzenia. Wśród 24 czynników, które uwzględniliśmy w badaniu, wysokie zarobki otrzymały najwięcej głosów (15,5%). Niewiele mniejszą rolę odgrywa dobra atmosfera (12,6%). Perspektywy zarobkowe mają największe znaczenie dla osób pracujących i studentów. Tylko osoby bezrobotne uznały, że relacje panujące w firmie są bardziej istotne od wysokich zarobków.

Oprócz płac i dobrej atmosfery ważną rolę odgrywają kompetentni przełożeni (8,7%). Znaczenie tego czynnika rośnie wraz ze stażem pracy. Studenci i osoby rozpoczynające karierę zawodową nie przywiązują zbyt dużej wagi do kwalifikacji zwierzchników. Im dłuższy staż pracy, tym większa ranga tego czynnika.

Zdaniem badanych praca powinna również dostarczać „poczucie sensu wykonywanych zadań”. Czynnik ten zebrał 7,2% głosów. Kobiety częściej niż mężczyźni chciałyby, aby obowiązkom zawodowym przyświecały określone ideały.

drshfr4

Idealny pracodawca oferuje także dostęp do kursów i szkoleń. Możliwość podnoszenia kwalifikacji zajęła 5 miejsce wśród najważniejszych oczekiwań wobec zatrudnienia. Czynnik ten najbardziej doceniają osoby, których staż zawodowy nie przekracza 5 lat.

Czego oczekujemy od pracodawców? Czy oferowane przez firmę elastyczne formy zatrudnienia są ważniejsze od jej wizerunku na rynku? Które benefity cieszą się największym zainteresowaniem pracowników? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w najnowszym raporcie firmy Sedlak & Sedlak „Oczekiwania wobec pracodawcy”. Pełną wersję raportu można zakupić na stronie rynekpracy.pl.

Redakcja
[

]( http://www.rynekpracy.pl/index.php/p.10 )

drshfr4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drshfr4