Trwa ładowanie...

Czy 30 września będzie niedziela handlowa?

Nadchodzący weekend będzie ostatnim we wrześniu. Oznacza to, że 30 września przypada niedziela handlowa. Tego dnia otwarte będą wszystkie supermarkety, galerie handlowe oraz inne miejsca handlu.

Share
Czy 30 września będzie niedziela handlowa?
Źródło: iStock.com
d4b4knl

30 września – niedziela handlowa

Od marca obowiązuje w Polsce ustawa, która wyznacza czy uda nam się zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia, czy też obejdziemy się smakiem. Warto przypomnieć, że niedziela handlowa przypada w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Już jutro przypada ostatnia w tym miesiącu niedziela handlowa. Oznacza to, że 30 września wszystkie galerie handlowe oraz pozostałe sklepy będą czekały na klientów. Sytuacja skomplikuje się dopiero w przyszłym roku, kiedy niedziela handlowa będzie tylko w ostatni weekend miesiąca.

Niedziela handlowa – które sklepu będą otwarte

Niedziela handlowa to dzień, w którym wszystkie sklepy są otwarte. Na klientów będą czekać galerie handlowe oraz supermarkety. Tego dnia wszystkie miejsca handlu działają na takich samych zasadach jak w każdy inny dzień tygodnia. Jeśli jednak nie chcesz spędzać niedzieli między sklepowymi półkami i staniu w długiej kolejce zakupy możesz zrobić już w sobotę. Ponieważ nie każda niedziela jest handlowa wiele sklepów zdecydowało się na dłuższe godziny otwarcia w soboty. Dzięki temu zakupy możesz zrobić nawet o godzinie 23. Niedziela handlowa przypada dwa razy w miesiącu. We wszystkie pozostałe niedziele największe sklepy pozostają zamknięte. Właśnie na te dni z utęsknieniem czekają wszyscy pracownicy supermarketów oraz innych miejsc handlu. Podczas dodatkowych dni wolnych mogą się oni cieszyć odpoczynkiem i całym dniem spędzonym w gronie rodziny. W niedziele niehandlowe otwarte są jedynie lokale gastronomiczne oraz miejsca rozrywki. Kiedy Biedronki i Lidle są zamknięte klienci mogą skorzystać z oferty sieci Żabka oraz Carrefour Express. 7 dni w tygodniu czynne są również stacje benzynowe.

d4b4knl

Podziel się opinią

Share
d4b4knl
d4b4knl