Trwa ładowanie...
d435chh

Dariusz Mioduski zastąpi Jana Kulczyka na stanowisku przewodniczącego rady dyrektorów KOV

17.04. Warszawa (PAP) - Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investments, zostanie nowym przewodniczącym rady dyrektorów Kulczyk Oil Ventures. Zastąpi na tym stanowisku Jana Kulczyka,...

Share
d435chh

17.04. Warszawa (PAP) - Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investments, zostanie nowym przewodniczącym rady dyrektorów Kulczyk Oil Ventures. Zastąpi na tym stanowisku Jana Kulczyka, który zadeklarował, że nie będzie ubiegał się o reelekcję po wygaśnięciu kadencji - poinformował KOV w komunikacie.

"Wyzwania, jakie stoją dzisiaj przed nami to wzmocnienie synergii pomiędzy naszymi spółkami paliwowo-gazowymi, wynikające z potrzeby jeszcze większej koordynacji wszystkich działań wewnątrz grupy oraz realizacja kolejnych transakcji, które tak jak w przypadku Ukrainy, pozwolą na wykorzystanie potencjału KOV i jej technologicznego know-how. KI jest nie tylko strategicznym inwestorem KOV, który bierze na siebie całkowitą odpowiedzialność za jej dalsze losy, ale także zaangażowanym właścicielem skoncentrowanym na jej szybkim i agresywnym rozwoju biznesowym" - powiedział PAP Mioduski.

Mandat Kulczyka wygaśnie wraz z najbliższym ZWZ spółki, które zostało zaplanowanym na 16 maja 2012 r.

d435chh

"Cieszę się, że stery w KOV przechodzą w ręce wytrawnego negocjatora i wyjątkowo sprawnego menadżera. Jeszcze ściślejszy nadzór i koordynacja wszystkich działań pozwolą wzmacniać i wykorzystywać efekty synergii zachodzące pomiędzy spółkami z naszego portfela" - powiedział PAP Kulczyk.

"Jest to także wyraz odpowiedzialnego zaangażowania w rozwój KOV - od początku odgrywamy bowiem rolę strategicznego partnera spółki ze wszystkimi tego konsekwencjami. Dla KOV oznacza to jeszcze ściślejsze powiązanie z grupą naszych firm paliwowo-gazowych, ale też dynamiczny rozwój w oparciu o jej ogromny potencjał" - dodał.(PAP)

morb/ gsu/ jtt/

d435chh

Podziel się opinią

Share
d435chh
d435chh