Trwa ładowanie...
d225gyn

Data room w PHN będzie działał do połowy kwietnia - Tamborski

09.04. Warszawa (PAP) - Działanie data room, w którym potencjalni inwestorzy mogą uzyskać informacje o Polskim Holdingu Nieruchomości, zostało przedłużone do 15 kwietnia -...

d225gyn
d225gyn

09.04. Warszawa (PAP) - Działanie data room, w którym potencjalni inwestorzy mogą uzyskać informacje o Polskim Holdingu NieruchomościPolskim Holdingu Nieruchomości (Zobacz notowania spółki »), zostało przedłużone do 15 kwietnia - poinformował wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

"Przedłużyliśmy działanie data room w PHNPHN do 15 kwietnia" - powiedział dziennikarzom Tamborski.

Wcześniej zakładano, że virtual data room będzie funkcjonował do końca marca.

W virtual data room zebrane są informacje dotyczące PHNPHN, w tym aktualny raport z wyceny aktywów spółki. Zgodnie z raportem sporządzonym przez CBRE wartość portfela nieruchomości grupy na koniec 2013 r. wyniosła 2,23 mld zł. Wycena objęła 171 nieruchomości.

d225gyn

Wiceminister Tamborski informował już, że są podmioty zainteresowane PHNPHN, ale nie podaje szczegółów. Według prasowych informacji, wśród potencjalnych inwestorów znajdować się mogą Ghelamco oraz fundusz Lone Star lub należący do niego Globe Trade Centre. Spółką zainteresowane są też fundusze private equity.

PHNPHN w 2013 roku wypracował 99 mln zł jednostkowego zysku netto, który w całości chce przeznaczyć na dywidendę dla akcjonariuszy. Zarząd chce, by PHNPHN dzielił się z akcjonariuszami zyskiem także w przyszłości, ale uzależnia to od planów inwestycyjnych. PHNPHN powstał w 2011 roku i dotąd spółka nie dzieliła się z akcjonariuszami zyskiem.

MSP chce do połowy 2014 roku przeprowadzić drugi etap prywatyzacji PHNPHN przez publiczne wezwanie i liczy na uzyskanie premii za kontrolę. Skarb Państwa posiada obecnie blisko 73 proc. akcji PHNPHN. W pierwszym etapie, na początku 2013 roku, Skarb Państwa sprzedał 25 proc. akcji PHNPHN, a spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

Doradcami Skarbu Państwa w procesie prywatyzacji PHNPHN są Deutsche Bank i Societe Generale. (PAP)

pr/

d225gyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d225gyn