Trwa ładowanie...
transport

DB Schenker Rail planuje kolejne połączenia towarowe do Anglii

Firma DB Schenker Rail, która jesienią ub. roku uruchomiła pierwsze kolejowe połączenie towarowe między Polską a Wielką Brytanią, zapowiada wprowadzenie wkrótce drugiego takiego pociągu. W 2013 r. liczba połączeń ma wzrosnąć do pięciu tygodniowo.

Share
DB Schenker Rail planuje kolejne połączenia towarowe do Anglii
Źródło: Jupiterimages
d3lh0wb

- Przewiduje się, iż zostaną wprowadzone kolejne połączenia, tak aby w roku 2013 ich liczba zwiększyła się do pięciu pociągów towarowych tygodniowo - podała w poniedziałek spółka w komunikacie prasowym.

Pierwszy regularny pociąg towarowy firmy DB Schenker, łączący Polskę z Wielką Brytanią, został uruchomiony w pierwszej połowie listopada. Od tego czasu pociągi kursują co tydzień. To pierwszy przypadek, kiedy brytyjską linią kolejową High Speed 1 jadą pociągi o kontynentalnych wymiarach. Niebawem kursować mają dwa takie pociągi w tygodniu.

d3lh0wb

Przewoźnik szacuje, że dodatkowy pociąg, łączący Wrocław z podlondyńskim okręgiem Barking, spowoduje, iż liczba przewozów ciężarówkami zmniejszy się o 3,7 tys., a liczba kilometrów przejechanych rocznie przez te samochody - o 135 tys. Klientami są m.in. firmy z branży motoryzacyjnej, handlu detalicznego i przemysłu spożywczego. Na pokonanie liczącej niemal 2 tys. km trasy pociągi potrzebują ok. 50 godzin.

High Speed 1, łącząca tunel pod kanałem La Manche z Londynem, to - jak dotąd - jedyna linia kolejowa w Wielkiej Brytanii, przystosowana do obsługi pociągów, których wymiary są inne niż na Wyspach. Standardowa ładowność europejskich wagonów towarowych jest znacząco większa od brytyjskich. Można załadować je do 3 m wysokości, albo ułożyć na nich dwie standardowe palety - jedną na drugiej.

DB Schenker Rail Polska należy do największych, po PKP Cargo, kolejowych przewoźników towarowych w Polsce. Siedziba polskiej spółki mieści się w Zabrzu na Śląsku.

d3lh0wb

Podziel się opinią

Share
d3lh0wb
d3lh0wb