Trwa ładowanie...
d3980sk

Deficyt fin. publ. Polski w '13 prawdopodobnie poniżej 4,5 proc. PKB - Moody's (aktl.)

...

Share
d3980sk

dochodzą kolejne informacje z komunikatu #

19.12. Warszawa (PAP) - Deficyt finansów publicznych Polski w 2013 r. będzie prawdopodobnie niższy niż 4,5 proc. PKB - ocenia agencja Moody's.

"Aktywność gospodarcza w Polsce wzrosła w II połowie 2013 r., wspierana przez nadal silny eksport netto oraz odradzającą się konsumpcję prywatną. Biorąc pod uwagę odrodzenie gospodarki spowodowane czynnikami popytowymi w II połowie roku, uważamy, że poślizg w konsolidacji fiskalnej będzie prawdopodobnie mniejszy niż oczekiwano, zwiększając prawdopodobieństwo na ukształtowanie się deficytu na koniec roku poniżej 4,5 proc. PKB" - napisano w komunikacie opublikowanym w czwartek wieczorem.

Zdaniem ekonomistów agencji, czynnikiem ryzyka dla polskiej gospodarki w 2014 roku będzie kondycja otoczenia zewnętrznego oraz pogorszenie się perspektyw dla gospodarki światowej, choć ryzyka te są coraz mniej prawdopodobne.

"Główne niepewności na korzyść wynikają z popytu krajowego, który może rosnąć silniej, niż się oczekuje, dzięki poprawie na rynku pracy i wzrostowi realnych wynagrodzeń" - dodano. (PAP)

nik/ jtt/

d3980sk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3980sk
d3980sk