Trwa ładowanie...
d223iqz

DGA obejmie 4 mln akcji nowej emisji R&C, będzie posiadać ok. 27 proc. kapitału spółki

25.08. Warszawa (PAP) - Spółka DGA obejmie 4 mln akcji R&C po cenie emisyjnej równej 1 zł - podała DGA w komunikacie. W czwartek NWZA notowanego na NewConnect restauratora R&C...

d223iqz
d223iqz

25.08. Warszawa (PAP) - Spółka DGA obejmie 4 mln akcji R&C po cenie emisyjnej równej 1 zł - podała DGA w komunikacie. W czwartek NWZA notowanego na NewConnect restauratora R&C podjęło uchwałę o emisji do 5,5 mln akcji serii E.

300 tys. nowych akcji przeznaczonych jest do objęcia przez członków zarządu i prokurenta R&C. 1,2 mln walorów trafi do pozostałych inwestorów. Cena nominalna nowych akcji to 1 zł.

W przypadku objęcia całej emisji akcji serii E udział DGA w kapitale zakładowym i całkowitej liczbie głosów w R&C wynosić będzie 27,1 proc.

Umowa objęcia akcji przez DGA zostanie podpisana w ciągu dwóch tygodni od podjęcia przez walne R&C uchwały o podwyższeniu kapitału.

d223iqz

Umowa może zostać rozwiązana jeżeli podwyższenie kapitału zakładowego R&C będzie niższe niż 4 mln zł lub cena emisyjna akcji będzie inna niż 1 zł. Do podpisania umowy konieczna jest także opinia rady nadzorczej DGA.

R&C jest właścicielem sieci restauracji Sioux i Fenix oraz klubów muzycznych Lizard King, Fever i Terytorium.

47,93 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki posiada Enterprise Investors.(PAP)

mso/ asa/

d223iqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d223iqz