Trwa ładowanie...
dpodo2z

DM BDM obniżył rekomendację Lotosu do "redukuj", cena docelowa 31 zł

30.07. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 26 lipca, obniżyli rekomendację Grupy Lotos do "redukuj" z "trzymaj", a cenę docelową jednej akcji spółki do 31 zł z 40,5 zł...

Share
dpodo2z

30.07. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 26 lipca, obniżyli rekomendację Grupy Lotos do "redukuj" z "trzymaj", a cenę docelową jednej akcji spółki do 31 zł z 40,5 zł wcześniej.

Rekomendację wydano przy kursie 34,2 zł, a w poniedziałek na zamknięciu sesji giełdowej wynosił on 33,57 zł.

"W poprzednim raporcie analitycznym z maja sygnalizowaliśmy, że nie dostrzegamy potencjału do wzrostu kursu akcji, z powodu zbliżającej się perspektywy słabych wyników II kwartału 2013 r. związanych z przestojem remontowym. Biorąc pod uwagę rozwój sytuacji makro w sektorze w ostatnich miesiącach (niskie cracki, ujemny dyferencjał Brent-Ural w lipcu) oraz słabe wyniki PKN w segmencie rafineryjnym zmieniamy nasze nastawienie na bardziej negatywne" - podali analitycy DM BDM w raporcie.

"Obawiamy się, że wyniki II kwartału 2013 r. (spodziewamy się drugiej z rzędu kwartalnej straty EBIT) zostaną negatywnie przyjęte przez rynek" - dodali. (PAP)

jow/ jtt/

dpodo2z

Podziel się opinią

Share
dpodo2z
dpodo2z