Trwa ładowanie...
d4g8lfh

DM BDM podniósł rekomendację dla PKN Orlen do "trzymaj"

19.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 13 września podnieśli zalecenie dla PKN Orlen do "trzymaj" z "redukuj" wcześniej, obniżając jednocześnie cenę docelową akcji...

Share
d4g8lfh

19.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 13 września podnieśli zalecenie dla PKN Orlen do "trzymaj" z "redukuj" wcześniej, obniżając jednocześnie cenę docelową akcji do 41,1 zł z 45,2 zł.

Rekomendacja została wydana przy kursie 43,1 zł.

Analitycy spodziewają się, że w trzecim kwartale tego roku wyniki Orlenu po raz kolejny będą stanowiły rozczarowanie dla inwestorów, choć rynek zdaje się już dyskontować słabe rezultaty firmy w całym 2013 r. Dodają jednocześnie, że wyniki Orlenu stabilizowane są w pewnej części przez dobrze performujące segmenty detalu oraz petrochemii.

d4g8lfh

Twórcy raportu uważają, że zmianę w wynikach spółki mogłaby przynieść dopiero poprawa w segmencie rafineryjnym.

"Do polepszenia rezultatów PKN potrzebuje dobrze prosperującego segmentu rafineryjnego, gdzie perspektywy poprawy na europejskim rynku są nadal dość mgliste. W długim terminie rynek będzie nadal znajdował się pod presją otwierania nowoczesnych mocy wytwórczych poza Europą oraz ograniczania popytu na rynkach dojrzałych" - napisali. (PAP)

kuc/ osz/

d4g8lfh

Podziel się opinią

Share
d4g8lfh
d4g8lfh