Trwa ładowanie...
dqib7hn

DM BDM podnosi wycenę Cinema City do 40,2 zł, nadal zaleca "kupuj"

15.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 10 stycznia, podwyższyli cenę docelową jednej akcji Cinema City do 40,2 zł z 36,5 zł poprzednio. Nadal rekomendują...

Share
dqib7hn

15.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 10 stycznia, podwyższyli cenę docelową jednej akcji Cinema City do 40,2 zł z 36,5 zł poprzednio. Nadal rekomendują "kupuj".

Raport wydano przy kursie 35 zł, na podobnym poziomie kurs spółki zamknął się we wtorek.

Analitycy DM BDM przypomnieli o zamiarze połączenia posiadanej działalności kinowej Cinema City z Cineworld. W tym celu Cinema City ma przenieść wszystkie akcje w kapitale zakładowym Cinema City Holding, który będzie posiadał obecną działalność kinową (bez nieruchomości posiadanych przez Cinema City). Obecni zarządzający Cinema City mają zostać głównymi zarządzającymi Cineworld.

dqib7hn

"Uważamy, że obecny kurs rynkowy nie uwzględnia korzyści, jakie mogą wynikać z docelowego połączenia i jest to według nas wciąż duży potencjał do wzrostu. Wycena sporządzona w oparciu o dotychczasowy model biznesowy spółki dawała nam wartość ok. 36,5 zł/akcję. Nasz szacunek wyceny docelowej Cinema City po zamknięciu transakcji (bez uwzględnienia przyszłego efektu inwestycji deweloperskich) wskazuje na wartość ok. 44,2 zł/akcję" - napisano w raporcie.

"Dlatego spodziewając się udanej finalizacji transakcji decydujemy się uwzględnić oczekiwane korzyści, jakie wynikają dla budowy wartości spółki i podnosimy naszą wycenę Cinema City z 36,5 zł/akcję do 40,2 zł/akcję. Utrzymujemy zalecenie +kupuj+" - dodano. (PAP)

jow/ osz/

dqib7hn

Podziel się opinią

Share
dqib7hn
dqib7hn