Trwa ładowanie...
dvux4ze

DM mBanku obniżył rekomendację Impexmetalu do "trzymaj", a wycenę do 3,4 zł

13.03. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego mBanku, w raporcie z 7 marca, obniżyli rekomendację Impexmetalu do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową jednej akcji firmy do...

Share
dvux4ze

13.03. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego mBanku (Zobacz rekomendacje DM mBanku »), w raporcie z 7 marca, obniżyli rekomendację Impexmetalu (Zobacz notowania spółki ») do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową jednej akcji firmy do 3,4 zł z 4,3 zł.

Raport przygotowano przy kursie spółki na poziomie 3,33 zł, a w czwartek ok. godz. 16.30 wynosi on 2,88 zł.

Analitycy DM mBanku wskazują w raporcie, że od początku roku wartość premii producenckiej za fizyczną dostawę aluminium wzrosła o 27 proc. do 355 USD za tonę, co jest najwyższym poziomem w historii. Rosnąca premia uderza w rentowność przetwórców aluminium, takich jak Impexmetal, którzy z opóźnieniem podnoszą wartość premii przerobowych w kontraktach z klientami.

dvux4ze

"Dodatkowo, w związku z modernizacją walcarki w Hucie Aluminium Konin wolumen sprzedaży aluminium spadnie według naszych szacunków w I kw. o 13 proc. rdr. To jednocześnie spowoduje mniejsze pokrycie kosztów stałych przychodami ze sprzedaży" - napisano w raporcie.

"Przestój remontowy połączony z wyższą płaconą premią producencką od II kw. powodować naszym zdaniem będzie, że wyniki segmentu aluminium w pierwszej połowie roku będą wyraźnie rdr słabsze" - dodano.

W całym 2014 roku analitycy DM mBanku oczekują 2 proc. spadku wyniku EBITDA Impexmetalu oraz 43 proc. spadku zysku netto spółki. Spadek na poziomie netto związany jest z wysokim wpływem transakcji jednorazowych na rezultaty 2013 roku. (PAP)

kuc/ ana/

dvux4ze

Podziel się opinią

Share
dvux4ze
dvux4ze