Trwa ładowanie...
d1tavpo

DM PKO BP rekomenduje kupno akcji Pekao SA, BZ WBK i BRE Banku

5.11.Warszawa (PAP) - Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 29
października, wydali rekomendacje "kupuj" dla akcji Pekao SA, BZ
WBK i BRE Banku, natomiast w przypadku...

Share
d1tavpo

5.11.Warszawa (PAP) - Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 29 października, wydali rekomendacje "kupuj" dla akcji Pekao SA, BZ WBK i BRE Banku, natomiast w przypadku Kredyt Banku zalecają sprzedaż papierów.

Rekomendacja dla akcji Banku Handlowego brzmi "akumuluj", zaś dla Millennium i ING BSK "neutralnie".

Zdaniem analityków, wyprzedaż akcji banków z ostatnich tygodni nie miała wyłącznie podstaw fundamentalnych, a w części była efektem negatywnych nastawienia do sektora finansowego i wzrostu awersji do ryzyka na rynkach wschodzących.

"Bardziej niż na ocenę fundamentalną opartą na prognozach wyników, inwestorzy zaczęli zwracać uwagę na takie czynniki jak płynność banku, zaangażowanie w sektorze korporacyjnym, ryzyko finansowania aktywów walutowych czy posiadanie tzw. aktywów toksycznych" - napisano w raporcie.

d1tavpo

"Dlatego też naszą wycenę opartą przede wszystkim na oczekiwaniach dotyczących wyników banków w najbliższych latach, skorygowaliśmy o premie/dyskonta wynikające z wymienionych czynników ryzyka" - dodano.

Według DM PKO BP, najlepszą inwestycją wydają się akcje BRE Banku, w którym potencjał wzrostu wynosi 50 proc.

"Rekomendujemy również kupno Pekao i BZ WBK. Zwracamy uwagę, że są to akcje o dużej płynności, a te preferujemy w czasach dużej zmienności nastrojów" - napisano w raporcie.

"Sądzimy, że kolejne coraz słabsze dane makroekonomiczne będą negatywnie wpływać na nastroje inwestorów, dlatego nie jesteśmy przekonani, że spadki kursów akcji banków na GPW definitywnie zostały zakończone. Tym niemniej ewentualne spadki poniżej obecnych poziomów wykorzystalibyśmy na budowanie pozycji na bankach" - napisano także.

d1tavpo

Poniżej rekomendacje DM PKO BP, ceny docelowe akcji oraz kursy papierów w dniu wydania zalecenia.

rekomendacja cena cena w dniu docelowa raportu

Pekao SA kupuj 130,0 zł 106,80 zł BZ WBK kupuj 122,0 zł 100,00 zł Millennium neutralnie 3,4 zł 3,20 zł Kredyt Bank sprzedaj 7,9 zł 9,07 zł ING BSK neutralnie 382,0 zł 350,00 zł Handlowy akumuluj 48,0 zł 41,00 zł BRE Bank kupuj 230,0 zł 150,00 zł

(PAP)

pam/ jtt/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1tavpo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tavpo
d1tavpo