Trwa ładowanie...

Dochód z aukcji wyposażenia Dworca Centralnego to ponad 109 tys. zł

109 300 złotych brutto - taki był dochód z aukcji elementów starego wyposażenia Dworca Centralnego - poinformował PAP rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski. Sprzedano wszystkie 72 wystawione na aukcji obiekty.

Dochód z aukcji wyposażenia Dworca Centralnego to ponad 109 tys. złŹródło: PKP SA
d315y77
d315y77

Jak poinformował rzecznik, największym powodzeniem cieszyły się kasetony z napisem "Warszawa Centralna" oraz jedyny wystawiony kaseton z napisem "Miasto". Najdrożej sprzedano właśnie napis "Warszawa Centralna" - nabywca wylicytował cenę 4900 zł.

- Najniższą cenę uzyskano za plastikową tarczę zegarową - 500 zł, ale jedynie 14 obiektów sprzedało się poniżej 1000 zł - poinformował Kurpiewski. Ceny wywoławcze wszystkich wystawionych na aukcji przedmiotów wynosiły 75 zł.

Zaproszenia na trzy dwuosobowe wycieczki po podziemiach i innych niedostępnych miejscach Dworca Centralnego osiągnęły ceny od 700 do 1100 złotych.

Aukcja odbyła się 5 grud­nia, w 36. urodziny dworca. Budowę kończono w 1975 r. w pośpiechu, by otworzyć go przed planowaną wizytą Leonida Breżniewa. Z tego powodu zrezygnowano z niektórych elementów, które były w projekcie.

d315y77

Kilka lat temu trwała dyskusja, czy zburzyć dworzec przed Euro 2012 i wybudować nowy, czy wyremontować budynek. Ostatecznie zdecydowano, że ma być on wyremontowany, bez zasadniczej przebudowy. Lifting Centralnego trwa od ponad roku - wyczyszczono halę główną i podziemia dworca; pojawił się nowy system informacji dla pasażerów, nowe biletomaty oraz punkty informacyjne.

Większość prac na peronach, w przejściach i w hali głównej ma się zakończyć na początku przyszłego roku. W pierwszym kwartale 2012 r. będą jeszcze trwały prace wykończeniowe, ale w częściach dworca, które nie są bezpośrednio związane z obsługą podróżnych, np. w biurach.

Agata Hernik

d315y77
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d315y77