Trwa ładowanie...

Dodatek solidarnościowy - ZUS wypłacił już ponad 100 mln zł

Dodatek solidarnościowy to rozwiązanie resortu rodziny, pracy i polityki społecznej na czas pandemii koronawirusa. Świadczenie pomocowe z założenia ma trafiać do osób najbardziej potrzebujących. Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych, do tej pory wypłacono blisko 110 mln zł.

Dodatek solidarnościowy - ZUS wypłacił już ponad 100 mln zł
d65i834
d65i834

Dodatek solidarnościowy - ZUS wypłacił już ponad 100 mln zł

Dodatek solidarnościowy został wypłacony blisko 85 tys. osobom - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Całkowita suma wypłat osiągnęła ok. 110 mln zł.

Jak podaje TVP Kraków, Zakład Ubezpieczeń Społecznych tylko w ostatnich trzech tygodniach wypłacił ndodatek solidarnościowy na Dolnym Śląsku na kwotę ponad 8 mln zł. Tym samym np. legnicki oddział ZUS wypłacił prawie 2 mln zł, wałbrzyski prawie 3 mln zł, a wrocławski 3,5 mln zł.

Dodatek solidarnościowy:

  • Wniosek o dodatek solidarnościowy możesz złożyć do 31 sierpnia 2020 r.
  • Aby otrzymać dodatek solidarnościowy musisz złożyć do ZUS wniosek na formularzu EDS.
  • Wniosek możesz przekazać wyłącznie elektronicznie przez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
d65i834

Dodatek solidarnościowy - ZUS wypłacił już ponad 100 mln zł

Przypomnijmy, że sam dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie i będzie wypłacany w czerwcu, lipcu i sierpniu br. Jest to świadczenie przyznawane na wniosek, składany w formie dokumentu elektronicznego, za pośrednictwem profilu utworzonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) od miesiąca, w którym został złożony wniosek. Nie łączy się z zasiłkiem dla bezrobotnych.

Osoby pobierające dodatek solidarnościowy podlegają ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu, a podstawę wymiaru składek na te ubezpieczenia ma stanowić wypłacona kwota dodatku.

Dodatek solidarnościowy oraz koszty obsługi dodatku (1 proc. kwoty przeznaczonej na wypłatę) są finansowane ze środków Funduszu Pracy.

d65i834
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d65i834