Trwa ładowanie...
d103mby

Dofinansowanie budowy terminalu LNG z POIiŚ wzrosło o prawie 96 mln zł

07.01. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Gospodarki oraz Instytut Nafty i Gazu przyznały dodatkowe 95,8 mln zł dofinansowania dla budowy terminalu LNG w Świnoujsciu. Środki zostały...

d103mby
d103mby

07.01. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Gospodarki oraz Instytut Nafty i Gazu przyznały dodatkowe 95,8 mln zł dofinansowania dla budowy terminalu LNG w Świnoujsciu. Środki zostały przekazane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) - poniformowała spółka Polskie LNG w komunikacie.

Maksymalne dofinansowanie wzrosło tym samym z 456 mln zł do 551,8 mln zł. Polskie LNG wykorzystało już ponad 300 mln zł z tej kwoty.

W 2011 r. Komisja Europejska przyznała do 925 mln zł bezzwrotnej dotacji na budowę terminalu LNG w Świnoujściu. Wartość terminalu oceniana jest obecnie na ok. 2 mld zł, z możliwością dalszej rozbudowy.

Właścicielem spółki Polskie LNG, która została powołana do budowy i eksploatacji terminalu LNG jest Gaz-System. Z wcześniejszych informacji wynika, że terminal ma być uruchomiony w 2014 roku. Będzie mógł odbierać do 5 mld m sześc. gazu rocznie, z możliwością zwiększenia zdolności regazyfikacyjnej do 7,5 mld m sześc. (PAP)

kuc/ ana/

d103mby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103mby