Trwa ładowanie...
d1b6z4o
04-04-2017 14:51

Dom Development: Dynamika I kw. br. dobrze rokuje na wzrost sprzedaży r/r w 2017

Warszawa, 04.04.2017 (ISBnews) - Dynamika sprzedaży mieszkań Dom Development w I kwartale br. (806 lokali, +31% r/r) zapowiada kolejny dobry rok dla spółki i pozwala oczekiwać, że w 2017 r. sprzedaż będzie lepsza niż w roku ubiegłym, poinformował prezes Jarosław Szanajca. 

d1b6z4o

"Sprzedaż w I kwartale w Dom Development osiągnęła rekordowy wynik i w przeciwieństwie do lat ubiegłych nie spadła poniżej wyniku z IV kwartału poprzedniego roku. Najlepszym miesiącem sprzedaży był marzec. [...] Silna dynamika sprzedaży wynika przede wszystkim z konsekwentnego wzbogacania naszej oferty i zapowiada kolejny dobry rok dla Dom Development S.A. Oczekujemy, że roczna sprzedaż w 2017 roku będzie lepsza niż w roku ubiegłym" - powiedział prezes Jarosław Szanajca, cytowany w komunikacie.

Szanajca dodał, że I kwartał br. był okresem utrzymywania się silnego popytu na mieszkania, co zaowocowało tak wysoką sprzedażą mieszkań przy niewielkim wzroście cen. Według niego, w dalszym ciągu obserwowano dużą aktywność klientów "gotówkowych" (ok. 34% sprzedaży Dom Development w tym okresie). Ponadto nadal niskie stopy procentowe oraz rekordowy poziom oszczędności gospodarstw domowych wspierały rynek mieszkaniowy. Dodatkowo na początku I kwartału transza roku 2017 programu Mieszkanie dla Młodych wspierała rynek segmentu popularnego, który pomimo wyczerpania się środków nie uległ osłabieniu.

"Najważniejszymi czynnikami pozwalającymi wykorzystać tak silny rynek są dla Dom Development zdywersyfikowany bank ziemi i projekty gotowe do szybkiego wprowadzenia. Obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym jest dla Dom Development bardzo korzystna i pozwala z optymizmem patrzeć na nadchodzące kwartały" - skomentował także prezes.

Dom Development sprzedał netto w I kwartale 806 lokali, co oznacza wzrost o 31% r/r i przekazał klientom 230 lokali, co oznacza spadek o 10% r/r. Na wynik finansowy za I kwartał wpływają głównie przekazania na projektach: Żoliborz Artystyczny (45 lokali) oraz Studio Mokotów (32 lokale).

Dom Development - jeden z największym deweloperów mieszkaniowych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. W 2016 r. spółka sprzedała 2 735 lokali wobec 2 383 rok wcześniej.

(ISBnews)

d1b6z4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b6z4o