Trwa ładowanie...
d2xy5pm

Domena pjn.org.pl idzie pod młotek

Od wczoraj na popularnym serwisie aukcyjnym można licytować domenę pjn.org.pl. Czy będzie przebojem na miarę JaroslawKaczynski.pl, którą pół roku temu sprzedano za 100 tys. zł? Przekonamy się niebawem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domena pjn.org.pl idzie pod młotek
(Jupiterimages)
d2xy5pm

Od wczoraj na Allegro można licytować domenę pjn.org.pl. Czy będzie przebojem na miarę JaroslawKaczynski.pl, o której pół roku temu rozpisywały się media? Przekonamy się niebawem.

Właścicielem adresu można się stać za jedyne 4900 zł. Udało się nam skontaktować ze sprzedawcą. - Oczywiście chciałbym, aby cena osiągnęła jak najwyższy poziom - mówi Wirtualnej Polsce pan Paweł. - Ale sam jestem ciekawy, jak duże będzie zainteresowanie tą domeną. To mój debiut, jeśli chodzi o ich sprzedaż - zdradza.

Obecny właściciel pjn.org.pl kupił ją na rynku wtórnym i jak wyznaje wybrał akurat tę domenę, bo na podobnej zasadzie zbudowane są adresy stron internetowych największych polskich ugrupowań. Sprawdziliśmy, i rzeczywiście o Platformie Obywatelskiej można przeczytać w internecie wklepując do przeglądarki www.po.org.pl, serwis Prawa i Sprawiedliwości umieszczono pod adresem www.pis.org.pl, Sojuszu Lewicy Demokratycznej - www.sld.org.pl, a PSL - www.psl.org.pl.

d2xy5pm

Kupowanie i sprzedaż domen internetowych to coraz popularniejszy sposób na inwestowanie, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Po rekordach, jakie padły w ciągu ostatnich dwóch lat trudno się dziwić, że coraz więcej osób próbuje na tym zarobić. Obecnie najdroższym adresem internetowym w Polsce jest opony.pl, który sprzedano w ubiegłym roku za 960 tys. zł, na kolejnych miejscach znajdują się urlopy.pl (2008 - 400 tys. zł ) i kino.pl (2009 -150 tys. zł).

Najdroższe polskie domeny internetowe

Źródło: cenydomen.pl
Podziel się

- W moim przypadku na wyobraźnię podziałał slogan głoszący, że domeny internetowe to nieruchomości XXI wieku – mówi WP sprzedawca domeny pjn.org.pl. – Dlatego zainteresowałem się możliwościami, jakie daje ten rynek - dodaje.

d2xy5pm

Polacy zarejestrowali do tej pory blisko 2,35 mln domen. Dla porównania Niemcy – 20 mln. - To najlepiej świadczy, że ten rynek w naszym kraju dopiero się rozwija – przekonują eksperci.

Największą popularnością w naszym kraju cieszą się adresy z rozszerzeniem .pl – do Polaków należy ich 1,84 miliona (wliczone są w również domeny funkcjonalne, np. .com.pl, .org.pl, .edu.pl, i regionalne, np. .waw.pl). W naszym kraju zarejestrowano również blisko 300 tys. adresów globalnych. Dużą popularnością cieszy się domena europejska .eu, którą w Polsce wybrało 197 tys. abonentów (z 3,2 mln w całej UE).

Na rynku pierwotnym adresy internetowe można rejestrować na serwisach domeny.pl, nazwa.pl czy home.pl. Cena zależy od rodzaju rozszerzenia, zwykle nie przekracza 100 zł, choć średnio za rejestrację trzeba zapłacić około 15 zł. Częstą praktyką są też promocje polegające na tym, że pierwszy okres abonamentowy (zwykle rok) jest za darmo.

Na rynku wtórnym oprócz ogólnotematycznych serwisów aukcyjnych, jak Allegro czy eBay, domeny można sprzedawać i kupować na specjalistycznych platformach, jak zagraniczne: Sedo; polskie: PPD.pl, Gido.pl, AfterMarket.pl, GieldaDomen.pl). Warto też wspomnieć o regularnie już odbywających się spotkaniach domenowych inwestorów (w Polsce MeetDomainers, zagranicą Domainer Meeting), na których również odbywają się licytacje domen, choć nie zawsze on-line, również na żywo, w realu

d2xy5pm

Podziel się opinią

Share

d2xy5pm

d2xy5pm
d2xy5pm