Trwa ładowanie...

Duda wyjaśnia - nikt nie zapraszał SLD, ani żadnej innej partii

Na wrześniowe dni protestu nie zapraszaliśmy żadnej partii politycznej - pisze w oświadczeniu Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności".

Share
Duda wyjaśnia - nikt nie zapraszał SLD, ani żadnej innej partiiŹródło: Adam Warżawa/PAP
d46gwc7

Piotr Duda pisze, że do żadnej partii, ani SLD, ani do Ruchu Palikota, ani też do PiS nie zostało wystosowane zaproszenie. Jak dodaje, "Solidarność" wspólnie z pozostałymi centralami związkowymi przyjęła formułę otwartą, wzywając do udziału każdego, kto popiera ich postulaty. "Zgłosiło się do nas wiele środowisk, organizacji społecznych, inicjatyw obywatelskich, także i partii politycznych" - podkreśla Duda. Zwrócił uwagę, że czas na ewentualne wystąpienia polityków będzie w piątek 13 września pod Sejmem. Następnego dnia na Placu Zamkowym przewidziane są wyłącznie wystąpienia związkowo-społeczne - podkreślił przewodniczący "Solidarności".

"Nie pozwolimy żadnym politykom, aby zepsuli nasze dni protestu. Tym bardziej, że liczymy przede wszystkim na siebie - pisze Piotr Duda. Zaapelował przy tym do kierownictwa PiS, aby w trakcie ogólnopolskich dni protestu klub Prawa i Sprawiedliwości złożył do laski marszałkowskiej swój projekt zmian w ustawie o referendum ogólnokrajowym. "Będzie to najlepszy sposób politycznego wsparcia naszej obywatelskiej akcji" - czytamy w oświadczeniu.

d46gwc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46gwc7
d46gwc7