Trwa ładowanie...

Dwaj bracia w ostatniej chwili odebrali milionową nagrodę

Andy i Nayel Ashkar okazali się szczęśliwymi zwycięzcami nowojorskiej loterii Extravaganza w 2006 roku. Zwlekali jednak ze złożeniem zwycięskiego losu do ostatniej chwili. Obaj otrzymali 5 milionów dolarów - pisze "Huffington Post".

Dwaj bracia w ostatniej chwili odebrali milionową nagrodęŹródło: Jupiterimages
dc6345c

Kiedy w 2006 roku w Syracuse dwaj bracia kupili w sklepie swoich rodziców zwycięską zdrapkę, która dała im tę rekordową wygraną, nie zgłosili się od razu po jej odbiór. Młodszy z braci, Andy, stwierdził, że czekał do ostatniej chwili, gdyż bał się negatywnych efektów, które przyniosą pieniądze i że wpłyną one negatywnie na jego życie. Dlatego musiał się dokładnie przygotować do tego odbioru.

Podobną decyzję o odłożeniu momentu odebrania pieniędzy podjął dwa lata starszy brat, Nayel. W momencie informacji o wygranej przygotowywał się on do ślubu i nie chciał by te pieniądze negatywnie wpłynęły na jego relacje małżeńskie.

Po tym, jak obydwaj bracia odebrali w końcu nagrodę i przestali być anonimowi, wieść o tym rozeszła się między ich krewnymi i znajomymi niemal z prędkością światła.

dc6345c

Rzeczniczka loterii, Carolyn Hapeman potwierdziła, że obaj bracia odebrali nagrodę 1 marca. Jednak jako że w przypadku kupna biletu u osoby, która jest z nami spokrewniona, konieczne było przeprowadzenie rutynowego śledztwa. Zakończyło się ono pomyślnie dla zwycięzców.

W przeciwieństwie do innych loterii, jak Lotto czy Mega Million, loterie zdrapkowe można odbierać jeszcze przez rok po ich wygaśnięciu. Loteria Extravaganza wygasła 12 marca 2011 roku.

dc6345c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc6345c