Trwa ładowanie...
d3dru0n

DWL: ćwiczenia Wojsk Lądowych "Dragon 11" (komunikat)

...

d3dru0n
d3dru0n

28.09. Warszawa - Wydział Prasowy Dowództwa Wojsk Lądowych informuje:

Największe w tym roku ćwiczenia Wojsk Lądowych pod kryptonimem "Dragon 11" weszły w fazę kulminacyjną. Na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim trwa intensywne szkolenie poligonowe pododdziałów różnych rodzajów wojsk.

Celem ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności wybranych elementów ugrupowania operacyjnego do udziału w sojuszniczej, połączonej operacji obronnej. W jego trakcie ćwiczy praktycznie i w przestrzeni cybernetycznej ponad 7000 żołnierzy i ponad 1500 jednostek różnego typu sprzętu z Polski, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Głównym ćwiczącym elementem jest 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana i jej podległe jednostki przy wsparciu między innymi pododdziałów 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, 6 Brygady Powietrznodesantowej (6 BPD), 25 Brygady Kawalerii Powietrznej (25 BKPow), 2 pułku saperów, 2 pułku rozpoznawczego, 5 pułku artylerii, 5 pułku inżynieryjnego, 49 i 56 pułku śmigłowców bojowych, elementów CIMIC i PSYOPS.

d3dru0n

Kierownikiem ćwiczenia jest dowódca Wojsk Lądowych generał broni Zbigniew Głowienka, zastępcą generał dywizji Andrzej Malinowski. 12 Dywizją Zmechanizowaną - główną ćwiczącą jednostką - dowodzi generał dywizji Marek Tomaszycki. Podczas "Dragona 11" swoją gotowość do działania sprawdzają także żołnierze 2 Korpusu Zmechanizowanego z Krakowa oraz Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego ze Szczecina.

W trakcie ćwiczenia odbędzie się między innymi wspólne desantowanie żołnierzy 6 BPD oraz skoczków z USA i Kanady. Prowadzone będą zajęcia taktyczne i ogniowe zarówno w warunkach dziennych jak i nocnych. Odbędą się zabiegi sanitarne i specjalne prowadzone przez wojska chemiczne; zorganizowana zostanie przeprawa pododdziałów zmotoryzowanych wspólnie z wojskami inżynieryjnymi. W praktycznym działaniu można będzie zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt i uzbrojenie wojskowe, w tym kołowe transportery opancerzone Rosomak, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, armatohaubice Dana, śmigłowce Mi-24, W-3 Sokół i W-3 PL Głuszec, specjalistyczny sprzęt wojsk inżynieryjnych i chemicznych. Zapraszamy dziennikarzy do obserwowania wybranych przedsięwzięć szkoleniowych 29 września 2011 roku.

Przedstawicieli mediów zainteresowanych relacjonowaniem ćwiczenia "Dragon 11" prosimy o kontakt z zespołem prasowym ćwiczenia pod numerami telefonów 601-326-155 oraz 692-454-373 lub mailowo na adres rzecznikdwl@army.mil.pl.

Bieżące informacje na temat ćwiczenia znajdują się w specjalnej zakładce tematycznej na stronie internetowej Wojsk Lądowych http://www.army.mil.pl/index.php/dragon.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ pase/

d3dru0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dru0n