Trwa ładowanie...
d2auwmw

DWL ws. wypadku na poligonie w Drawsku Pomorskim (komunikat)

...

Share
d2auwmw

17.06. Warszawa - Wydział Prasowy Dowództwa Wojsk Lądowych informuje:

W dniu 17 czerwca 2010 roku (czwartek) około godziny 5.30 na pasie ćwiczeń taktycznych Bucierz (Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim) doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zmarł starszy szeregowy Radosław Dąbrowski, a trzech innych żołnierzy zostało rannych.

Do zdarzenia doszło w trakcie przygotowania zajęć ze strzelania i kierowania ogniem moździerzy. Podczas przygotowywania amunicji moździerzowej w punkcie amunicyjnym z nieznanych przyczyn nastąpiła detonacja zapalników. Na skutek wybuchu czterech żołnierzy odniosło obrażenia. Bezpośrednio na miejscu zdarzenia poszkodowanym została udzielona natychmiastowa pomoc medyczna. Następnie żołnierze zostali przewiezieni do Szpitala Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Niestety jeden z poszkodowanych, starszy szeregowy Radosław Dąbrowski zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Stan pozostałych trzech żołnierzy jest stabilny, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

d2auwmw

Do zdarzenia doszło w trakcie szkolenia poligonowego pododdziałów 12 Brygady Zmechanizowanej. Wszyscy czterej żołnierze służą w kompanii wsparcia 1 batalionu zmotoryzowanego 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Obecnie czynności wyjaśniające prowadzi Żandarmeria Wojskowa. Dodatkowo dowódca Wojsk Lądowych powołał specjalną komisję, która ma ustalić okoliczności zdarzenia.

Rodziny zmarłego i poszkodowanych zostały powiadomione.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2auwmw

Podziel się opinią

Share
d2auwmw
d2auwmw