Trwa ładowanie...

Działka znów w modzie. Epidemia podbiła ceny ogródków

Przez lata nie miały wzięcia, ale pandemia i konieczna izolacja zmieniły je w obiekty pożądania. Dziś ceny ogródków działkowych są dwukrotnie wyższe niż przed pandemią.

Działka znów w modzie. Epidemia podbiła ceny ogródkówŹródło: Wikimedia Commons
dhyyepg
dhyyepg

Ogródki działkowe znów ożyły. Koronawirus zamknął ludzi w domach i uniemożliwił im swobodnego spędzania czasu na wolnym powietrzu. Odskocznią stała się działka. Jak pisze "Gazeta Wyborcza" zainteresowanie spowodowało, że i ceny podskoczyły - nawet nawet o 20 tys. zł.

Działki schodzą na pniu. Ofert sprzedaży też jest jak na lekarstwo. Jak wskazuje dziennik, np. w Rzeszowie obecnie żaden Rodzinny Ogród Działkowy funkcjonujący na terenie Rzeszowa nie dysponuje wolnymi działkami. Na portalach sprzedażowych również trudno trafić ofertę.

Koronawirus. Pakiet pomocowy dla firm. Premier: "Gwarancje kredytowe i płynność"

Na OLX ceny zaczynają się od 20 tys., ale sięgnąć mogą nawet do 35-38 tys. zł - pisze "Wyborcza".

dhyyepg

"Ogrody, zwłaszcza w dużych i średnich miastach, są potrzebne, a ich tworzenie - bardzo oczekiwane. W temat ten należy zaangażować samorządy, aby i one zwrócili uwagę na deficyt ogrodów działkowych, szybko rosnący popyt na działki i umożliwili ich rozwój. Konieczne może okazać się także samodzielne poszukiwanie terenów, na których mogłyby powstać nowe ogrody" - wskazuje na stronie internetowej Polski Związek Działkowców.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

dhyyepg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhyyepg