Trwa ładowanie...
remont
25-10-2016 12:09

EBOIR pożycza pieniądze na remonty mieszkań i domów.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju pożyczy pieniądze na remonty mieszkań i domów. Środki zostaną przeznaczone na inwestycje w termoizolację i poprawę tak zwanej efektywności energetycznej budynków.

EBOIR pożycza pieniądze na remonty mieszkań i domów.Źródło: Fotolia, fot: Fotolia
dxbu475
dxbu475

EBOIR podpisał właśnie pierwszą umowę z jednym z banków komercyjnych, który będzie udzielał pożyczek każdemu, kto będzie chciał skorzystać z programu.

Jak mówi dyrektor regionalny EBOIR Grzegorz Zieliński, chodzi o różne rodzaje inwestycji takich, jak wymiana okien, polepszenie izolacji ścian i dachów, instalacja wymienników cieplnych, czy kupno nowych pieców służących do ogrzewania domów jednorodzinnych.

Bank przeznaczył na ten cel 200 milionów euro. Pierwsze wnioski mogą być składane w przyszłym tygodniu. Zdaniem Grzegorza Zielińskiego, program będzie się cieszył dużą popularnością.

Podkreślił on, że w Polsce jest coraz więcej osób, które są zainteresowane poprawą efektywności energetycznej budynków i tym samym chcą oszczędzać na rachunkach za prąd, czy za gaz. Grzegorz Zieliński dodał, że takie inwestycje zarówno poprawiają komfort mieszkania, jak i wartość rynkową nieruchomości.

Osoby zainteresowane pożyczką, będą mogły skorzystać z porad specjalistów, którzy doradzą, które materiały warto kupić i które przyniosą największe oszczędności. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej programu www.polreff.org

dxbu475
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxbu475