Trwa ładowanie...
dk8rgr0

EBOiR przyznał spółce Petrolinvest 50 mln USD pożyczki zamiennej na akcje (aktl.)

...

Share
dk8rgr0

Dochodzą informacje z komunikatu prasowego #

10.03. Warszawa (PAP) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zdecydował o przyznaniu spółce Petrolinvest pożyczki zamiennej na akcje w wysokości 50 mln USD - poinformowała spółka w komunikacie. Fundusze pozyskane z EBOiR zostaną przeznaczone na prace geologiczno-wiertnicze na koncesjach OTG i EmbaYugNeft.

"Zarząd Petrolinvest podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 9 marca 2010 roku otrzymał informację, o podjęciu przez zarząd Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (...) uchwały w sprawie zatwierdzenia udzielenia przez Bank finansowania działalności spółki w kwocie 50 mln USD w formie pożyczki zamiennej na akcje" - napisano w raporcie.

Spółka poinformowała, że podjęta przez bank decyzja poprzedzona była wielomiesięcznym due diligence, obejmującym zagadnienia geologiczne, techniczne, ekologiczne, ekonomiczno-finansowe i prawne.

"Decyzja zarządu EBOiR jest rezultatem wielomiesięcznego, szczegółowego badania przeprowadzonego przez specjalistów Banku na projektach poszukiwawczych Petrolinvestu w Kazachstanie. Wraz z decyzją otrzymaliśmy nie tylko zapewnienie finansowania do prowadzenia dalszych prac w Kazachstanie, ale także wsparcie największego inwestora instytucjonalnego w naszym regionie, znanego z bardzo konserwatywnego zarządzania ryzykiem" - poinformował cytowany w komunikacie Paweł Gricuk, prezes Petrolinvestu.

dk8rgr0

Spółka podała, że umowa z bankiem, poza zapewnieniem finansowania działalności inwestycyjnej w Kazachstanie, będzie obejmować między innymi podjęcie przez firmę działań w zakresie podniesienia standardów corporate governance oraz zapewnienia najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska.

W odpowiedzi na informacje o pozyskaniu środków od EBOiR kurs Petrolinvestu w środę mocno zwyżkuje. W południe za akcje spółki płacono 23,7 zł, po wzroście o 26,3 proc. (PAP)

morb/ jtt/

dk8rgr0

Podziel się opinią

Share
dk8rgr0
dk8rgr0