Trwa ładowanie...

Efekt programu 500+. Rafalska: ma wpływ na liczbę urodzeń w Polsce

Elżbieta Rafalska w rozmowie z Dziennikiem Gazetom Prawną udowadnia, że program 500+ przełożył się na wzrost urodzeń w Polsce. Liczby mówią same za siebie. Co na to przeciwnicy programu?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Efekt programu 500+. Rafalska: ma wpływ na liczbę urodzeń w PolsceŹródło: East News, fot: Lukasz Piecyk/REPORTER
d12kxtm
d12kxtm

W lipcu urodziło się 35 tysięcy dzieci, czyli o 11 proc. więcej niż w zeszłym roku – wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez GUS. Wszyscy, którzy byli sceptyczni wobec flagowego programu rządu i nie wierzyli, że będzie on miał wpływ na przyrost urodzeń w Polsce, muszą przyznać, że dodatkowe pieniądze w domowym budżecie pozwoliły powiększyć się wielu rodzinom. Jak widać, sytuacja materialna w domu ma ogromny wpływ na pary, które chcą mieć kolejne dzieci.

Zobacz także: Rok programu Rodzina 500+. Jakie zmiany nas czekają?

Elżbieta Rafalska dla Dziennika Gazety Prawnej tłumaczyła, że polepszenie się sytuacji na rynku pracy i program 500+ spowodowały wzrost urodzeń w Polsce. Status materialny rodzin posiadających trójkę lub więcej dzieci znacząco się poprawił. Jak wynika z danych GUS różnica w dochodach rodzin wielodzietnych a średnią krajową zmniejszyła się aż o 10,7 pkt proc do niemal 30 proc.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d12kxtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12kxtm