Trwa ładowanie...

Egipt liczy na ok. milion polskich turystów rocznie

Władze Egiptu chcą, aby ok. milion Polaków rocznie odwiedzało ten kraj - poinformował minister turystyki Egiptu Mohammed Hiszam Abbas Zazu. Dodał, że po rewolucji sytuacja w jego kraju się ustabilizowała i odwiedzający Egipt mogą czuć się bezpiecznie.

Egipt liczy na ok. milion polskich turystów rocznieŹródło: Jupiterimages
d48f3ps

- Od sierpnia br. mamy w Egipcie nowy rząd, którego jestem członkiem. Celem tego rządu jest odbudowa gospodarki Egiptu, przede wszystkim rozwój branży turystycznej. Polska jest na liście priorytetowych krajów, do których egipskie ministerstwo turystyki chce dotrzeć z ofertą - powiedział w poniedziałek dziennikarzom Zazu, który przyjechał w Warszawy z oficjalną wizytą.

Poinformował, że dochody z branży turystycznej stanowią ok. 11,3 proc. PKB Egiptu, a zatrudnionych w niej jest blisko 4 mln Egipcjan. Minister przypomniał, że przed Arabską Wiosną, w 2010 r. Egipt odwiedziło 600 tys. Polaków.

- Ministerstwo turystyki prowadzi rozmowy z wieloma krajowymi i zagranicznymi podmiotami funkcjonującymi w branży turystycznej, które mogą przyczynić się do przywrócenia zainteresowania krajem faraonów. Chcemy zachęcić Polaków, by ponownie licznie zaczęli do nas przyjeżdżać, razem z rodzinami. Mam nadzieję, że rokrocznie Egipt będzie odwiedzało ok. milion Polaków - powiedział. Dodał, że resort turystyki zamierza podjąć działania, mające na celu wsparcie biur podróży oferujących wycieczki do Egiptu.

d48f3ps

Minister zapewnił też, że zachodni turyści nie mają powodu, aby obawiać się, że nowe władze kraju nakażą wprowadzenie zmian w ich ulubionych kurortach, dotyczących m.in. ograniczeń w spożywaniu alkoholu czy dozwolonych strojów kąpielowych.

- Chciałbym zapewnić, że wszystkie egipskie kurorty są bezpieczne i gotowe do przyjęcia turystów - zapewnił minister turystyki.

Egipt był drugim krajem po Tunezji, do którego dotarła Arabska Wiosna. W wyniku 18-dniowego powstania 11 lutego br. prezydent Mubarak oddał władzę. Kontrolę nad krajem przejęła Najwyższa Rada Wojskowa z marszałkiem Tantawim na czele. W czerwcu prezydentem Egiptu został wybrany Mohammed Mursi.

d48f3ps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48f3ps