Trwa ładowanie...

Egzamin na prawo jazdy 2019. Zmiany przepisów - czego dotyczą?

Egzamin na prawo jazdy czekają zmiany. Dotyczyć one będą kursantów i egzaminatorów. Podpowiadamy, jakich zmian należy się spodziewać i kiedy.

Egzamin na prawo jazdy 2019. Zmiany przepisów - czego dotyczą?Źródło: WP.PL
d30xs94
d30xs94

Egzamin na prawo jazdy 2019. Zmiany

Egzamin na prawo jazdy czeka kilka istotnych zmian. Resort inwestycji i rozwoju zaproponował nowelizacje przepisów dotyczących przyszłych kierowców oraz egzaminatorów.

Po zmianie przepisów egzaminatorzy będą mogli w ciągu dnia przeprowadzić maksymalnie osiem egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo nie więcej niż jeden egzamin na godzinę.

Jak poinformowano w komunikacie, dzięki ograniczeniu liczby egzaminów do ośmiu egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na "spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców".

Zobacz: Prawo jazdy. Kolejna ważna zmiana dla kierowców. Zapłaci każdy

Jedna z kolejnych zaplanowanych zmian w egzaminie na prawo jazdy zakłada, że instruktorzy, egzaminatorzy oraz wykładowcy nie będą musieli stosować na dokumentach pieczęci. Wystarczyć będzie podpis, czyli imię i nazwisko oraz nr uprawnień.

d30xs94

Egzamin na prawo jazdy 2019. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Jak argumentuje ministerstwo, "zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu". Tym samym, kolejną zmianą będzie wyznaczenie konkretnej godziny przeprowadzenia egzaminu na prawo jazdy.

Nowe przepisy obejmujące egzamin na prawo jazdy obowiązują od 1 lipca 2019 r. Wyjątkiem są te, które dotyczą pracy egzaminatora oraz wyznaczania konkretnych godzin egzaminów.

Ze względu na konieczność dostosowania się Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego do nowych zasad, zgodnie z zapowiedziami pozostałe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30xs94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30xs94