Trwa ładowanie...
d3krmkx

Egzamin na prawo jazdy 2019. Zmiany przepisów - czego dotyczą?

Egzamin na prawo jazdy czekają zmiany. Dotyczyć one będą kursantów i egzaminatorów. Podpowiadamy, jakich zmian należy się spodziewać i kiedy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin na prawo jazdy 2019. Zmiany przepisów
Egzamin na prawo jazdy 2019. Zmiany przepisów (WP.PL)
d3krmkx

Egzamin na prawo jazdy 2019. Zmiany

Egzamin na prawo jazdy czeka kilka istotnych zmian. Resort inwestycji i rozwoju zaproponował nowelizacje przepisów dotyczących przyszłych kierowców oraz egzaminatorów.

Po zmianie przepisów egzaminatorzy będą mogli w ciągu dnia przeprowadzić maksymalnie osiem egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo nie więcej niż jeden egzamin na godzinę.

d3krmkx

Jak poinformowano w komunikacie, dzięki ograniczeniu liczby egzaminów do ośmiu egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na "spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców".

Zobacz: Prawo jazdy. Kolejna ważna zmiana dla kierowców. Zapłaci każdy

Jedna z kolejnych zaplanowanych zmian w egzaminie na prawo jazdy zakłada, że instruktorzy, egzaminatorzy oraz wykładowcy nie będą musieli stosować na dokumentach pieczęci. Wystarczyć będzie podpis, czyli imię i nazwisko oraz nr uprawnień.

d3krmkx

Egzamin na prawo jazdy 2019. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Jak argumentuje ministerstwo, "zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu". Tym samym, kolejną zmianą będzie wyznaczenie konkretnej godziny przeprowadzenia egzaminu na prawo jazdy.

Nowe przepisy obejmujące egzamin na prawo jazdy obowiązują od 1 lipca 2019 r. Wyjątkiem są te, które dotyczą pracy egzaminatora oraz wyznaczania konkretnych godzin egzaminów.

Czytaj także: Prawo jazdy ze zmianami. Instruktor, który nie nauczy jeździć, zapłaci za egzamin?

Ze względu na konieczność dostosowania się Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego do nowych zasad, zgodnie z zapowiedziami pozostałe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3krmkx

Podziel się opinią

Share
d3krmkx
d3krmkx