Trwa ładowanie...

Egzamin ósmoklasisty. Harmonogram, terminy oraz zadania w 2019 r.

Pierwszy egzamin ósmoklasisty już w kwietniu. Testy będą podsumowaniem wiedzy zdobytej w szkole podstawowej. Prezentujemy harmonogram, terminy i podstawowe informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty w 2019 r.

Egzamin ósmoklasisty. Harmonogram, terminy oraz zadania w 2019 r.Źródło: iStock.com
d2muyob
d2muyob

Egzamin ósmoklasisty. Harmonogram i terminy egzaminów w 2019 r.

Egzamin ósmoklasisty obejmować będzie umiejętności i wiadomości określone w podstawie programowej, która odnosi się do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII szkoły podstawowej.

W latach 2019–2021 składać się będzie z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Każda z części zostanie przeprowadzona innego dnia.

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpią do egzaminu ósmoklasisty w wyznaczonym terminie, mogą przystąpić do niego w czerwcu.

Egzamin ósmoklasisty - harmonogram termin główny:

  • język polski – 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – godz. 9:00 (120 minut);
  • matematyka – 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9:00 (100 minut);
  • język obcy nowożytny – 17 kwietnia 2019 r. (środa) – godz. 9:00 (90 minut).

Egzamin ósmoklasisty - harmonogram termin dodatkowy:

  • język polski – 3 czerwca 2019 r. (poniedziałek) – godz. 11:00;
  • matematyka – 4 czerwca 2019 r. (wtorek) – godz. 11:00;
  • język obcy nowożytny – 5 czerwca 2019 r. (środa) – godz. 11:00.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty obu terminów zostaną ogłoszone 14 czerwca 2019 r. Wydanie zaświadczeń i informacji zdającym odbędzie się natomiast 7 dni później - 21 czerwca.

d2muyob

Egzamin ósmoklasisty. Podstawowe informacje i zadania na testach w 2019 r.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć ten etap edukacji. Nie jest natomiast określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, więc testów nie można nie zdać.

Egzaminy przeprowadzane są w formie pisemnej. W arkuszu (z każdego przedmiotu) znajdą się zarówno zadania zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorach o testach z poszczególnych przedmiotów na stronie cke.gov.pl.

Na egzamin ósmoklasisty każdy uczeń może ze sobą przynieść wyłącznie przybory do pisania: długopis lub pióro (z czarnym atramentem/tuszem), a w przypadku części matematycznej także linijkę. W trakcie testów nie można korzystać z kalkulatora i słowników, nie wolno również używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

d2muyob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2muyob