Trwa ładowanie...

Emeryci idą po pożyczkę dla rodziny. Wpadają w spiralę zadłużenia

Choć sami nie mają dużo, chętnie wspierają rodzinę. Połowa emerytów dostaje na rękę niecałe 1600 zł. Na pomoc dzieciom i wnukom starsi ludzie przeznaczają 430 zł miesięcznie - podaje "SuperExpress".

Share
Emeryci idą po pożyczkę dla rodziny. Wpadają w spiralę zadłużenia
Źródło: East News, Fot: Wlodzimierz Wasyluk
d3e6wdz

Emerytka z Jagodni, cytowana w gazecie, nie może sobie wyobrazić, by mogła postąpić inaczej, skoro jej syn znalazł się w trudnej sytuacji. Że nie jest wyjątkiem, potwierdzają statystyki.

Rodzinę finansowo wspiera aż 41 proc. seniorów - czytamy w gazecie. Rzecz w tym, że niektórzy w tym celu się zapożyczają. Jak wynika z badania ARC Rynek i Opinia dla Biura Informacji Gospodarczej, robi tak 23 proc. emerytów. Średnia kwota kredytu wynosi aż 10 tys. zł - część przeznaczana jest na bieżące potrzeby kredytoborcy, część na wnuki.

Zobacz także: Młodzi coraz chętniej się zadłużają

Niektórzy starsi ludzie, biorąc pożyczki, wpadają w spiralę długów. Jak czytamy w "SE", z baz BIG InfoMonitor i BIK wynika, że wśród osób 65 lat wzwyż problemy z nieterminowym spłacaniem kredytów i opłacaniem rachunków ma ponad 333 tys. ludzi - co 19. osoba. W tej grupie wiekowej przetrminowane płatności wynoszą średnio 20 175 zł.

d3e6wdz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3e6wdz

Podziel się opinią

Share
d3e6wdz
d3e6wdz