Trwa ładowanie...
d3s2e9x

Enel-Med chce pozyskać z emisji 7,1 mln akcji 51,5 mln zł netto - prospekt

11.05. Warszawa (PAP) - Centrum Medyczne Enel-Med planuje pozyskać z emisji 7,1 mln akcji serii D, 51,5 mln zł netto na sfinansowanie inwestycji w rozwój działalności, tj. budowa i...

Share
d3s2e9x

11.05. Warszawa (PAP) - Centrum Medyczne Enel-Med planuje pozyskać z emisji 7,1 mln akcji serii D, 51,5 mln zł netto na sfinansowanie inwestycji w rozwój działalności, tj. budowa i wyposażenie nowego szpitala, rozwój segmentu diagnostyki obrazowej i teleradiologii, rozbudowa sieci ogólnodostępnych przychodni oraz nowy system IT - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Stworzenie nowego szpitala przy Al. Solidarności w Warszawie pochłonie 10 mln zł i w całości ma być pokryte ze środków uzyskanych z emisji. Będzie to druga tego rodzaju placówka Enel-Med, który posiada także szpital na warszawskim Zaciszu. Nowy szpital wyposażony będzie w 30 łóżek i 2 sale operacyjne. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci prawdopodobnie już w I kw. 2012 roku.

Wydatki na budowę sieci ogólnodostępnych przychodni mają wynieść 9 mln zł. Enel-Med zamierza również rozwinąć segment diagnostyki obrazowej. Inwestycja ta pochłonie 38,7 mln zł, z czego 27,8 mln zł będzie pochodziło z emisji. Ponadto, spółka planuje przeznaczyć 3,0 mln zł na inwestycje w system IT oraz 1,4 mln zł w rozwój kompetencji z zakresu teleradiologii.

Po uwzględnieniu nakładów odtworzeniowych plan inwestycyjny Enel-Med na lata 2011-2013 opiewa na 74,2 mln zł. Wspomniane inwestycje będą w większości (51,5 mln zł) finansowane środkami pozyskanymi z emisji akcji.

d3s2e9x

Na koniec 2013 roku Emitent zamierza dysponować łącznie 2 jednostkami szpitalnymi, 14 pracowniami diagnostycznymi oraz 14 przychodniami wieloprofilowymi, co umożliwi znaczące zwiększenie obecnej skali działalności.

W prospekcie Enel-Med poinformował, że polityka dywidendy na kolejne lata nie została jeszcze zdefiniowana, a zarząd spółki przy podejmowaniu decyzji odnośnie rekomendacji wypłaty dywidendy w przyszłości będzie brał pod uwagę bieżącą i przyszłą sytuację finansową, cele strategiczne oraz efektywność planowanych przez spółkę projektów inwestycyjnych. (PAP)

jow/ ana/

d3s2e9x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s2e9x
d3s2e9x