Trwa ładowanie...
d31hnou

Energomontaż-Południe odstąpił od dwóch umów z Rafako

16.12. Warszawa (PAP) - Energomontaż-Południe w upadłości likwidacyjnej odstępuje od dwóch umów handlowych zawartych z Rafako - poinformował Energomontaż-Południe w...

d31hnou
d31hnou

16.12. Warszawa (PAP) - Energomontaż-Południe w upadłości likwidacyjnej odstępuje od dwóch umów handlowych zawartych z Rafako - poinformował Energomontaż-Południe w komunikacie.

"(..) Syndyk spółki ENERGOMONTAŻ-POŁUDNIE SA w upadłości likwidacyjnej (...) informuje, iż w dniu 16 grudnia 2013 r. (...) poinformował RAFAKO SA (...), iż odstępuje od dwóch umów handlowych (...)" - napisano w komunikacie spółki.

"Jedna z ww. umów, zawarta w dniu 1 grudnia 2011 roku, dotyczyła prefabrykacji i dostawy konstrukcji stalowych z przeznaczeniem dla prowadzonej przez RAFAKO SA modernizacji i remontu obrotowych podgrzewaczy powietrza Bloków Nr 7-12 w PGE Elektrowni Bełchatów SA. Natomiast druga umowa, zawarta 19 kwietnia 2012 r., dotyczyła wykonania (...) rurociągów podgrzewu spalin" - poinformowano.

Jak podaje Energomontaż Południe, kontynuowanie tych umów nie było korzystne dla masy upadłości i narażało ją na dodatkowe koszty.

d31hnou

"Mając na uwadze, że zasadniczymi celami postępowania upadłościowego są szybkie i efektywne spieniężenie majątku upadłego, a w konsekwencji jak najkorzystniejsze zaspokojenie wierzycieli upadłego, w ocenie Syndyka masy upadłości dalsze kontynuowanie przedmiotowych umów nie było dla masy upadłości korzystne i narażało ją na dodatkowe koszty" - podano w komunikacie.

"Szacunkowa wartość prac pozostałych do wykonania w ramach ww. umów na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego wynosiła łącznie ok. 6,6 mln zł netto. Konsekwencją odstąpienia od umów jest zmniejszenie przychodów i portfela zleceń (...)" - dodano.

asa/

d31hnou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31hnou