Trwa ładowanie...
d38rx9h

Euler Hermes: Liczba upadłości firm wzrosła o 9% r/r do 68 w sierpniu

Warszawa, 05.09.2016 (ISBnews) - Liczba upadłości firm w sierpniu br. wyniosła 68 wobec 62 rok wcześniej, podał Euler Hermes na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego.

Share
d38rx9h

Firma podkreśla, że chodzi o upadłości faktyczne - czyli niezdolności do regulowania zobowiązań wobec dostawców w różnych formach prawnych. Od początku roku opublikowano informacje o 503 tak rozumianych upadłościach wobec 527 w tym samym okresie ub. roku (-5%).

Sierpień był jak na razie dopiero trzecim miesiącem w tym roku, w którym ich liczba była większa niż w analogicznym miesiącu ub. roku, wskazał Euler Hermes.

"Wzrost liczby firm przestających regulować w świetle prawa swoje zobowiązania wiąże się także z nowym prawem naprawczym. W sierpniu aż 31 spośród 68 opublikowanych zdarzeń prawnych oznaczających niewypłacalność firm wobec wierzycieli wiązało się z wdrożeniem różnych form postępowań naprawczych. Mała rentowność, na granicy opłacalności w handlu czy niskie zamówienia w przemyśle skłaniają wielu przedsiębiorców do sięgnięcia po to narzędzie ochrony przed wierzycielami" - skomentował prezes Euler Hermes Collections Maciej Harczuk, cytowany w komunikacie.

Najwięcej upadłości odnotowano w sierpniu br. w sektorze przemysłowym - 20 wobec 16 rok wcześniej, a także w usługach - odpowiednio 16 wobec 17 rok wcześniej. Liczba upadłości wśród przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą hurtową zwiększyła się do 15 z 7 rok wcześniej, natomiast w budownictwie spadła do 9 z 15, a w transporcie - do 2 z 3, podano także w materiale.

(ISBnews)

d38rx9h

Podziel się opinią

Share
d38rx9h
d38rx9h