Trwa ładowanie...
d3xvrr6

"Euro w Polsce w 2012 z gospodarczego punktu widzenia nie jest niemożliwe"

Zdaniem unijnego Komisarza ds. Gospodarczych i Walutowych Joaquina Almunii wejście Polski od strefy euro od 2012 roku z gospodarczego punktu widzenia nie...

Share
d3xvrr6

Zdaniem unijnego Komisarza ds. Gospodarczych i Walutowych Joaquina Almunii wejście Polski od strefy euro od 2012 roku z gospodarczego punktu widzenia nie jest niemożliwe. Jedynym warunkiem jest spełnienie kryteriów z Maastricht

_ Z całą pewnością z gospodarczego punktu widzenia nie jest to niemożliwe _ (wejście do eurolandu od 2012 roku-PAP) - powiedział "Gazecie Wyborczej" komisarz.

_ Po rozszerzeniu w 2004 roku być może zdarzały się głosy niechętne poszerzaniu strefy euro. Jednak większość była wyraźnie za, pod warunkiem oczywiście, że kandydaci spełnią kryteria. Takie jest zdanie Komisji i moje. Cieszę się na dalsze poszerzenie strefy, jeśli kryteria zostaną spełnione _ - dodał.

Podkreślił także, że wejście Polski do EMU będzie uzależnione od woli politycznej, a kwestia referendum co do daty wejścia do strefy euro leży wyłącznie w gestii polskich władz.

d3xvrr6

Podziel się opinią

Share
d3xvrr6
d3xvrr6