Trwa ładowanie...
d486wst
d486wst
samolot

Eurolot otrzymał pierwszego bombardiera najnowszej generacji Q400

Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował w czwartek pierwszy bombardier najnowszej generacji Q400 dla Eurolotu. Spółka ta ma otrzymać w tym roku osiem takich maszyn. Pierwszy lot 1 czerwca na trasie Warszawa-Szczecin.
Share
d486wst

Bombardier Q400, wyprodukowany przez Kanadyjczyków, zabierze na pokład 78 pasażerów, ma prędkość przelotową ok 670 km/h oraz mniejszą niż odrzutowce emisję spalin.

Jak poinformował w czwartkowym komunikacie LOT, bombardier będzie woził pasażerów PLL LOT na trasach krajowych.

O zakupie bombardierów informował pod koniec lutego prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski. Trzy miały przylecieć do Polski w kwietniu, jeden w maju, kolejne trzy w lipcu i ostatni w sierpniu. Linia ma także opcję dodatkową na zakup kolejnych 12 samolotów tego typu. Jak poinformował w czwartek LOT, siedem samolotów z ośmiu będzie przeznaczonych do obsługi połączeń w ramach siatki tej spółki.

d486wst

Obecnie Eurolot ma we flocie samoloty typu ATR, którymi obsługuje rejsy zarówno w ramach własnej siatki połączeń (np. Gdańsk-Kraków, Gdańsk-Wrocław, Kraków-Poznań), jak i na rejsach wykonywanych dla PLL LOT. Docelowo bombardiery mają zastąpić ATR-y.

Eurolot jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Akcjonariuszami Eurolotu są: Skarb Państwa, który posiada 62 proc. udziałów oraz PLL LOT - 38 proc.

d486wst

Podziel się opinią

Share
d486wst
d486wst